• Sběr lesních plodů

• Každým rokem naše škola organizuje „Soutěž ve sběru lesních plodů“, které se letos zúčastnilo  89   žáků  prvního stupně. Bylo nasbíráno  1 851  kg kaštanů a žaludů.
            Na lesních plodech si pochutnají zvířátka z Telnice a Krásného Lesa.
            Touto cestou bych chtěla pochválit nejen děti, ale i rodiče, kteří svým dětem vydatně pomáhali.

Velké poděkování patří i členům EKOTÝMU Jirkovi Hrdličkovi a Davidovi Herzinovi za vydatnou pomoc při odběru kaštanů i žaludů. Pomáhali rodičům, třídním učitelům i menším žákům prvního stupně.

• „…voda, voda, voděnka…“

• Naše škola vyhlašuje pro příznivce fotografování a malování soutěž:

„…voda, voda, voděnka…“

Objevujeme různé podoby vody (déšť, sníh, rosa, led, potok, vodopád…). Uvítáme obrázky z různých ročních období, z dovolené, z procházek přírodou, prostě cokoliv, co se týká vody.

Vybrané obrázky i fotografie vystavíme v naší malé školní galerii u příležitosti konání tradičních Vánočních trhů, kdy proběhne i vernisáž a volba nejlepších prací, které oceníme a odměníme.

Výtvarná soutěž

• svůj obrázek odevzdej učiteli na výtvarnou výchovu. Nezapomeň připsat jméno a třídu.

Fotografická soutěž

• fotografie (maximálně 3 ks na jednoho žáka) pošli na adresu fotosoutez@zschlumec.cz. Nezapomeň připsat své jméno a třídu.

Začátek soutěže:  1. 11. 2018

Konec soutěže:     3. 12. 2018

Kategorie:          a) 1. – 3. třída

b) 4. – 6. třída

c) 7. – 9. třída

Těšíme se na vaše práci i vaši kreativitu!

• Jak se žilo v letech 1918 - 1938

• Žáci 7. B v rámci projektového týdne, který se pořádal na naší škole ke stoletému výročí založení Československa, navštívili výstavu „Teplice za 1. republiky“.

• Družina - 100 let Československa

• Školní družina také slaví 100leté výročí vzniku Československé republiky. Děti z družiny vyrobily českou vlajku ze svých obtištěných rukou :o)

• STOLNÍ TENIS - KATEGORIE III

• Ve středu 17.10. se žáci a žákyně šestých a sedmých tříd vypravili do Něštěmic na turnaj družstev ve stolním tenise. Vyslali jsme jedno družstvo chlapců a dvě dívek. I když jsme přední místa neobsadili, velká pochvala pro všechny za snahu, bojovnost a týmového ducha je určitě na místě. O páté, šesté a sedmé místo se zasloužili T. Pokorná, V. a N. Bílkovská, S Janků, N. Davenet, M. Sloup, T. Cerman a P. Kačírek.

• Zlatý oříšek - krajské kolo

• V úterý 9.10.2018 proběhlo v Domě dětí a mládeže v Ústí nad Labem krajské kolo akce Zlatý oříšek. Anička a Vládík Kuželkovi se zúčastnili a Vládík obdržel Zlatý oříšek s postupem do celostátního kola a Anička obdržela nominaci  možného postupu do celostátního kola.

Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v celostátním kole

• Turnaj v malé kopané

• V prvním říjnovém týdnu se zúčastnili naši žáci z šestého a sedmého ročníku turnaje na FZŠ České Mládeže v malé kopané. Jejich soupeřem byla ZŠ Palachova a pořádající škola FZŠ České Mládeže. O motivaci zde bylo postaráno, poněvadž vítěz turnaje postoupil do další fáze soutěže. První zápas naši svěřenci odehráli se ZŠ Palachova. Zápas byl velice vyrovnaný, avšak nakonec z vítězství se radoval soupeř. K druhému utkání naši reprezentanti nastoupili proti FZŠ České Mládeže. V tomto utkáni si spravili náladu a svého soupeře přestříleli. Turnaj probíhal v duchu fair play, byla vidět úcta k soupeři i pohledná kombinace. I když naši svěřenci nepostoupili, přeci jen bych jim velice rád poděkoval za příkladnou reprezentaci školy. Je nutné zde ještě poukázat na trio Klimeš, Šebek, Habrdle, kteří předvedli skvělé výkony a dělali radost nejen svým spoluhráčům, ale i přihlížejícím divákům a pedagogům.

• Soutěž věnuj mobil - začíná

• Cílem soutěže je sběr vysloužilých mobilních telefonů, které jinak zůstávají bez využití v domácnosti.
            Funkční přístroje se zkontrolují a předají těm, kteří je potřebují – nejčastěji dětem z dětských domovů. Nefunkční jdou na recyklaci.
            Máte-li nabíječku a baterku – připojte, prosím, k telefonu.
            Nevyužité mobilní telefony odevzdávejte do kabinetu D v přízemí pavilonu druhého stupně p. učitelce N. Gajdošové.
            Vítěze na prvních místech odměníme...!!!

• VENDULA HRNČÍŘOVÁ PŘEBORNICÍ OKRESU

• ATLETIKA: VENDULA HRNČÍŘOVÁ PŘEBORNICÍ OKRESU V ATLETICKÉM ČTYŘBOJI  a  3.místo družstva starších žákyň !!!

Ve středu 26.9.2018 proběhly na městském stadionu v Ústí nad Labem závody v atletickém čtyřboji základních škol.

Největšího úspěchu dosáhla Vendula Hrnčířová, která všechny čtyři disciplíny – 60m, skok vysoký, hod míčkem a vytrvalost 800m - zvládla ve vynikající formě a získala celkové vítězství v kategorii starších žákyň.

Družstvo starších žákyň ve složení Vendy Hrnčířová, Kiki Zettlitzerová, Majda Kleckerová, Anče Škrletová a Míša Pavlousková získalo krásné třetí místo !!!

Družstva mladších žáků a žákyň také bojovala, ale na zisk medailí to zatím nestačilo. Snad příště.

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

• Novinka pro Vaše děti

• Od poloviny září pro dětské strávníky připravujeme ovocný a zeleninový bar. Ovocný má velký úspěch (zejména pomeranče, melouny a blumy), zeleninový bar je zatím trošku méně úspěšný, ale i ten si svoje strávníky najde.:-)
            Dana Sovová.