• DEN PRO LEPŠÍ ANGLIČTINU

• V úterý 26. 3. jsme si okořenili výuku anglického jazyka programem Den pro lepší angličtinu. Žáci 6A navštívili pobočku Severočeské vědecké knihovny v Churchillově ulici a absolvovali 60 minut výuky netradičními metodami. Pracovali v několika skupinách na pěti stanovištích. Řešili gramatické i tematické úkoly. Všichni se aktivně zapojili a předvedli, že jim netradiční metody a práce ve skupinách nejsou cizí. Doufám, že si odnesli i nějaké nové poznatky, které využijí při naší společné výuce.

• Sněhuláci pro Afriku

• Zapojili jsme se do celostátního projektu Sněhuláci pro Afriku. Stavěli jsme sněhuláky, fotili se a v rámci finanční sbírky jsme vybrali 1 210,- Kč.

Děkujeme všem, kteří přispěli!

Podívejte se na koláž Elišky Hromasové z 9.A. Tento obrázek posíláme do soutěže.

• Turistika a pobyt v přírodě aneb my ten Kyšperk dobudeme.

• Naše třída 7.A se vydala 7. března na zříceninu hradu Kyšperk. První písemná zmínka o něm je z roku 1319. Roku 1526 vyhořel a od té doby nebyl obydlen. Ušli jsme úžasných 18 km (cca). Už po cestě tam jsme mysleli, že umíráme. Pan učitel Hrabánek nám nabídl zpáteční jízdu autobusem, ale i přesto jsme se rozhodli jít pěšky, protože jsme to chtěli zvládnout a protože jsme silné a odhodlané ,,děti“J. Nakonec jsme to ale zvládli a úspěšně dorazili až do školy.

Hezký den přeje 7.A,  ZŠ Chlumec
            Tereza Hrušková a Marie Třeštíková

• Kouzelník ve školní družině

• Školní družinu navštívil kouzelník. Dětem i paním vychovatelkám se představení moc líbilo :-)  Více fotek naleznete na stránkách ŠD, v sekci fotoalbum.

• Ekotým v ZOO

• Kteří lidoopi se dostali do naší ZOO díky pašerákům?

Co zachránilo aligátory před vyhubením?

Která opice byla lovena především kvůli atraktivní kožešině?

Jakým způsobem převážejí pašeráci živá zvířata?

Pokud nevíš odpovědi na tyto a podobné otázky, zeptej se dětí z ekotýmu. Žáci se 21. 3. 2019 zúčastnili výukového programu s názvem „Nekupujme si jejich životy!“ v ZOO v Ústí nad Labem.

Akce byla zaměřena na problematiku pašování živých zvířat či jejich částí.

• EXKURZE DO ŠKODOVKY v Mladé Boleslavi

• Žáci druhého stupně vyrazili v úterý 5. 3. 2019 na exkurzi do Mladé Boleslavi, aby se seznámili s výrobou osobních automobilů.
            Hned v úvodu nás čekalo překvapení, zrovna probíhalo slavnostní odhalení exkluzivního modelu ŠKODA VISION iV, který je v tuto chvíli vystaven na autosalonu v ŽENEVĚ.
            Samotný areál nás překvapil svou obrovskou rozlohou a velkým množstvím výrobních hal, kde je provoz vysoce automatizován.
            V muzeu jsme se seznámili s historií vzniku závodu Škodovky, zhlédli nejstarší modely automobilů až po ty současné.
            Hodnocení našich žáků:
            + dozvěděli jsme se o historii Škody, jak auta vypadala, o vzniku znaku, stará auta, model AHOJ…,
            + viděli jsme auto z filmu UPÍR Z FERATU,
            + překvapení, že Škodovka vyráběla také závodní auta,
            + překvapeni z obrovské velikosti areálu, roboti ve výrobně,
            + viděli jsme, jak se mění lisovací stroj,
            + odhalení falešného Visiona iV,
            + dokonalá simulace D1, plné hrbolů, výmolů a překážek pro zkoušku nových aut,
            + ve výrobně byli studenti, kteří studovali jejich střední školu,
            + továrna na motory – teplá, čistá, umělá inteligence,
            + návštěva zákaznického centra, kde jsme si mohli zakoupit nový vůz…bylo z čeho vybírat KAROQ, KODIAQ, SCALA…
            …a pár záporů:
            - auto Vision bylo falešné, nefunkční, jen imitace
            - zápach v lisovně plechů
            - exkurze krátká
            - neviděli jsme konečnou montáž aut
            - vysílačky a sluchátka v uchu
            - nepustili nás do KFC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-(

• OBROVSKÝ SPORTOVNÍ ÚSPĚCH - 6 medailí z okresního kola OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE

• Dne 6.března proběhlo na ZŠ Mírová v Ústí nad Labem  okresní kolo ODZNAKU VŠESTRANNOSTI olympijských vítězů v kategorii 4.-8.tříd. Žáci museli absolvovat pět disciplín – trojskok, hod medicimbálem, přeskoky přes švihadlo po dobu 2 minut, kliky a driblink.
            Největšího úspěchu dosáhli:
            4.třídy
            mladší:  Michal Ryška      1.místo
                         Bety Balejová      3.místo
            starší:   Jakub Bláha         2.místo

5.třídy
                          Max  Řádek         2.místo
                          Tomáš Urban       3.místo

6.třídy
                           Kimi Zita             1.místo

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci  školy a blahopřejeme k dosaženým úspěchům !
            Učitelé TV

• Ptáci na obzoru

• 5. 3. 2019 předvedla organizace Ornita další krásný program - tentokráte zaměřený na ochranu dravých ptáků. Přednášky s živými dravci se zúčastnili žáci od přípravky po šesté třídy.
            Další fotografie... zde.