• Návštěva výtvarné dílny 5.B

• V rámci pracovních činností jsme navštívili kino Hraničář, kde jsme si vyzkoušeli novou techniku- výrobu ručního papíru. Zvládli jsme to skvěle a bavilo nás to. Už se těšíme, až papír uschne a odneseme si ho domů.

• Den české státnosti v 5.B

• Svátek Svatého Václava jsem si připomněli miniprojektem. Čekalo nás několik úkolů: vyhledat informace podle pokynů, sestavit přísloví, vyrobit laptop a k tomu jsme popíjeli ovocný čaj. Projekt se nám povedl a získané informace se nám budou hodit.

• Přespolní běh

• Nejlepším běžcem byl Denis Munčinský, který vyhrál celý závod a dostal medaili za první místo v kategorii 4.-5. třída.

Blahopřejeme :-)

• Návštěva Bioparku Teplice

• V rámci PVP Eko se vydala skupina 6. a 7. tříd do malé ZOO v Teplicích. Počasí nám moc nepřálo, bylo horko.

Děti měly možnost nakrmit lamu a ovce, které se také v ZOO nachází.

Bohužel se kvůli času stihla jenom venkovní část bioparku. P. uč. Gajdošová navrhla, že můžeme někdy znovu přijít na prohlídku a pomoc i s úklidem výběhů.

Výlet jsme si moc užili.

Aneta Chludilová a Veronika Veselá (7.B)

• Soutěž ve sběru lesních plodů

• Dne 23. 9. 2023 zahajujeme pro žáky prvního stupně naší školy tradiční Soutěž ve sběru lesních plodů.

Na vámi sebraných kaštanech a žaludech si pochutnají lesní zvířátka z Telnice a Krásného lesa.

PS 1: jeleni, srnky i ostatní děkují

PS 2: každý sběrač bude odměněn

PS 3: žáci druhého stupně se mohou také zapojit

PS 4: prosím, neničte při sběru kaštanů stromy!!!

Více informací se dozvíte u třídních učitelů a p. uč. Gajdošové.

Kaštany a žaludy noste k bočnímu dolnímu vchodu (u bytu pana školníka). Je možné tam zajet přímo autem. Nasbírané množství lesních plodů nahlaste

• 2.C na výletě

• V pondělí 18. září třída 2. C využila krásného počasí a vydala se na výlet na vyhlídku U laviček. Děti se rozdělily do týmů a cestou si zahrály bojovou hru - luštily rébusy, plnily různé úkoly a hrály v lese hry. Den to byl opravdu povedený a všichni se shodli, že by si ho klidně zopakovali znovu.

• Štrůdl s láskou motaný 😊

• Ve čtvrtek se 4.B vrhla do školní kuchyňky a loupala, strouhala (většinou jen jablíčka :-D), válela (těsto), sypala (a rozsypávala), potírala (nohavice – závinu), drtila (ořechy), zavinovala, zdobila (občas zlobila :-D), pekla, omývala (nádobí a chvílemi i paní učitelku :-D) zametala, vytírala, jásala a ochutnávala…zkrátka upekla 12 „noh“ vynikajících! jablečných štrůdlů, kterými pohostila své rodiče na rodičovské schůzce, posvačila je (štrůdly :-D) a podělila se s kamarády a učiteli z jiných tříd 😊

• Škola v přírodě 8. tříd

• Žáci 8. tříd vyjeli na školu v přírodě do Hrachova. Dopoledne probíhala výuka, odpoledne jsme trávili různými hrami a aktivitami v přírodě. Děti chválíme, byly perfektní a těšíme se na další společné výjezdy.

Kubíková, Čejková, Brebisová, Franzová

• Adaptační den 6.A

• V úterý 12.9.2023 proběhl ve třídě 6.A adaptační den. Žáci se společně s třídní učitelkou vydali na průzkum městem. O zábavu bylo postaráno, jelikož den byl nabitý mnohými hrami, do kterých se zapojili žáci jak samostatně, tak jako týmoví hráči. Nakonec je čekala odměna ve formě opékání buřtů a topinek. Počasí jim přálo, tudíž si společný den opravdu užili 🙂

• Oznámení o udělení ředitelského volna

• Dle §24 odst. 2 Školského zákona č. 561/2004, Sb. vyhlašuji na pátek 29. 09. 2023 pro děti a žáky naší školy ředitelské volno z důvodu technických, které souvisí se stavebními pracemi. Obědy budou všem odhlášeny, školní družina fungovat nebude.

• 18. 9. 2023 zahajujeme celoroční sběrové aktivity

• „Sběr petek“

Kdy?  každé úterý od 19. 9. 2023

V kolik? v 7.00 – 7.55 hod.           Kde? před ZŠ Chlumec

Poznámka: -     prosíme o sešlápnutí pet-lahví

• počet přinesených petek nahlaste p. školníkovi nebo p. uklízečce u vchodu

Sbíráme starý chleba pro lesní zvířátka

Starý, suchý a nepotřebný chleba neskončí v popelnici, ale v krmelcích v Telnici a Krásném Lese.

Prosím, přebytečné pečivo odevzdávejte do kabinetu D paní učitelce Gajdošové, která jej předá mysliveckému sdružení.

SBĚR POUŽITÝCH BATERIÍ

Sběrná nádoba na použité baterie se nachází v přízemí pavilonu 2. stupně vedle třídy 9.B  (zelená dřevěná bedna).

Sbíráme všechny typy baterií používaných v domácnosti (ze svítilen, hraček, elektroniky, dálkových ovladačů, hodin, budíků, zvonků, mp3 přehrávačů, mobilních telefonů apod.)

Všichni přece víme, že baterie do odpadkového koše nepatří – ničí přírodu a naše prostředí!

• Společná hodina 2.C a 6.B

• Naše 6.B pokračuje ve spolupráci se svými malými kamarády z 2.C. Dneska jsme měli společně výtvarnou výchovu a všichni si to moc užili.

• Zahájení školního roku

• Školní rok 2023-24 jsme zahájili v pondělí 4. 9. Do školy nastoupilo celkem 411 dětí a žáků.

Chod školy zabezpečuje  54 zaměstnanců.

Všem dětem, rodičům a zaměstnancům přejeme pohodový celý školní rok!

• NABÍDKA KROUŽKŮ 2023/24 - aktualizace

• Vážení rodiče a žáci,

i v letošním školním roce jsme pro Vás připravili nabídku odpoledních aktivit. Vybírat můžete z nabídky zde. Žáky přihlašujte na mejlové adresy vedoucích kroužků, které jsou ve tvaru  „příjmení učitele bez diakritiky“@zschlumec.cz./pro  florbal tedy hrabanek@zschlumec.cz/ Pouze pro keramiku ve školní družině je mejl k.hlavackova@zchlumec.cz (z důvodu shody jmen). Po přihlášení Vám vedoucí kroužku poskytne podrobnější informace.

Kolektiv ZŠ