• Hygienická doporučení

• Vážení rodiče,
            věnujte pozornost několika mála bodům týkajících se hygienických pravidel, která je nutno dodržovat v souvislosti s výskytem koronavirové infekce.
            - Buďte zodpovědní za své zdraví a zdraví svých dětí
            - Dodržujte zvýšenou hygienu, poučujte opakovaně děti o významu mytí rukou, používání papírových kapesníků, větrání místností, správné stravování s dostatkem vitamínů, otužování, o významu sportu apod.
            - Do školy přijdou děti zdravé, neposílejte, prosím, do školy děti s příznaky infekčního onemocnění, buďme ohleduplní ke svému okolí, v kolektivu se nákaza šíří rychleji
            - Neposílejte, prosím, do školy děti, které byly v kontaktu s osobou pozitivní na covid-19, nepřítomnost dítěte ve škole zdůvodněte telefonicky nebo e-mailem třídnímu učiteli
            - Děti s podezřením na infekční onemocnění budou umístěné v izolaci (místnost tomu určená), škola Vás bude kontaktovat, abyste si neprodleně své dítě ve škole vyzvedli (bylo běžné i v minulosti při výskytu jakéhokoliv onemocnění)
            - Vstup dospělých osob do školy je možný pouze po e-mailové nebo telefonické domluvě s pracovníkem školy
            - Škola je vybavena dezinfekčními prostředky, teploměry, rouškami pro zaměstnance a několika rouškami k zapůjčení žákům v případě podezření na infekci (roušky nejsou zatím ve škole povinné, v případě podezření je nutné roušku okamžitě nasadit)
            - V případě konkrétních mimořádných situací spojených s covid-19 budeme postupovat podle pokynů KHS a budeme dodržovat všechna aktuálně platná mimořádná opatření
            - Sledujte pravidelně web školy a čtěte zprávy na Edupage

• Přípravný sbor CHDS (Chlumecký dětský sbor) - informace

• Pro žáky 1. – 3. ročníků

Pravidelné zkoušky: každý čtvrtek 14:00 - 14:45 v hudebně ZŠ Chlumec

Sbormistři: Mgr. Josef Říha, Mgr. Ivana Kubíková

Přípravný sbor je zdarma.

1. zkouška se uskuteční ve čtvrtek 10. 9. Ve 14:00, družinové děti si budeme vyzvedávat v družině a po ukončení zkoušky budou do družiny vráceny nebo mohou odcházet samy – s rodičem domů (nutno informovat družinu v zápisovém lístku).

V případě zájmu si mohou děti vyzvednout přihlášky u své třídní učitelky.

• Informace pro rodiče žáků 1. tříd a rodiče dětí z přípravné třídy

• •    Slavnostní zahájení školního roku se koná v úterý 1. 9. v 8 hodin v učebnách 1. tříd a v učebně přípravné       třídy.
            •    Tento den výjimečně nepotřebuje žák přezůvky.
            •    Do třídy půjde s prvňáčkem pouze zákonný zástupce dítěte, ne prarodič. Děkujeme za pochopení (opatření z důvodu ochrany veřejného zdraví).
            •    Po slavnostním přivítání se odeberou rodiče bez dětí do školní jídelny, kde jim budou předány další informace týkající se:

Základní informace o školní družině
            Čipy do školní družiny, jejich předání
            Předání klíčků k šatním skříňkám
            Podepisování formulářů, informovaných souhlasů, týkající se fotografování žáků 1. tříd a dětí přípravné třídy na začátku školního roku
            Podepisování informovaných souhlasů – GDPR
            Třídní učitel přivede po ukončení 1. hodiny žáky do školní jídelny, kde je předá rodičům.

• Školní rok 2020-2021 bude zahájen dne 1.9. v 8 hodin

• Vážení rodiče,

školní rok 2020-2021 bude zahájen dne 1.9. v 8 hodin.

Žáci stráví ve škole pouze 1. vyučovací hodinu. Dostanou první důležité informace týkající se nového školního roku, mohou si s sebou vzít poznámkový blok, psací potřebu. Tento den mohou žáci přijít výjimečně bez přezůvek. Každý žák obdrží 1. 9. klíček od své šatní skříňky. Po ukončení hodiny se žáci odeberou domů nebo do školní družiny.

Vstup do prostor školy povolen pouze zákonnému zástupci žáka 1. ročníku nebo přípravné třídy, ti mohou výjimečně tento první den s žáčkem do třídy na slavnostní přivítání. Ostatním rodičům vstup povolen pouze po telefonické nebo e-mailové domluvě se zaměstnancem školy.

S dalšími informacemi budete seznámeni prostřednictvím Vašeho třídního učitele, EDUPAGE nebo je najdete na webových stránkách naší školy www.zschlumec.cz

• Upozornění na změny ve stravování pro cizí strávníky

• Od 1.září 2020 se cena oběda mění z 52 Kč na 58 Kč z důvodu vyšších

cen potravin a zároveň se mění i doba výdeje z 11.15 hodin na 10.45 do 11.10 hodin.

Prosím o dodržení tohoto časového rozpětí.

Těšíme se na Vás, Dana Sovová.