• Zkoušky přípravného sboru Chlumeckého dětského sboru

• Vážení rodiče.
            Vzhledem k momentální nepříznivé epidemiologické situaci a okolnostem, které jsou spojeny s negativním zdravotním vlivem působícím během pěveckých činností, nebudou se (s platností od čtvrtka 1.10.) do odvolání konat zkoušky přípravného sboru Chlumeckého dětského sboru. S obnovením činnosti počítáme v příznivějších epidemiologických podmínkách, doufejme v kratším časovém horizontu. Přejeme pevné zdraví Vám i Vašim dětem.
            Ivana Kubíková a Josef Říha

• Zrušení třídních schůzek

• Vážení rodiče,

dne 24. 9. byly v plánu třídní schůzky. Vzhledem k vývoji epidemiologické situace ve státě se schůzky s osobním setkáním učitelů s rodiči neuskuteční. Prostřednictvím třídního učitele budete po čtvrteční pedagogické radě informováni o nejdůležitějších záležitostech týkající se výuky a akcí školy, které jsou na tento školní rok plánované a uskuteční se podle dané situace s ohledem na mimořádná opatření z MŠMT, MZ, KHS.

• Soutěž ve sběru lesních plodů

• Dne 23. 9. 2020 zahajujeme pro žáky prvního stupně naší školy tradiční Soutěž ve sběru lesních plodů.

Na vámi sebraných kaštanech a žaludech si pochutnají lesní zvířátka

z Telnice a Krásného lesa.

PS 1: jeleni, srnky i ostatní děkují

PS 2: každý sběrač bude odměněn

PS 3: žáci druhého stupně se mohou také zapojit

PS 4: prosím, neničte při sběru kaštanů stromy!!!

Více informací se dozvíte u třídních učitelů a p. uč. Gajdošové.

Kaštany a žaludy noste k bočnímu dolnímu vchodu (u bytu pana školníka). Je možné tam zajet přímo autem. Nasbírané množství lesních plodů nahlaste třídnímu učiteli.

• Roušky ve škole

• Vážení rodiče,

Vzhledem k vývoji epidemiologické situace ve státě je od čtvrtka 10. 9.  povinné nošení roušek ve všech společných prostorách školy. Nošení roušek se nebude týkat výuky ve třídě nebo v odborné učebně. Každý žák bude mít roušku k zakrytí nosu a úst a v aktovce náhradní roušku v sáčku, kterou si během dopoledního vyučování vymění.

Nošení roušek ve vnitřních prostorách je ze zákona povinné. Jedná se o Zákon o ochraně veřejného zdraví.

Připomínáme, že stále platí, že do školy chodí žáci zdraví bez příznaků onemocnění, zejména infekčního.

Do prostoru školy je zákaz vstupu cizím osobám. Rodiče, kteří si vyzvedávají družinové děti, se ve vestibulu školní družiny zdržují v roušce a zároveň na nezbytně nutnou dobu.

Ranní dohled u šatních skříněk od 6 hod je od zítřka zajištěn vychovatelkou školní družiny.

Děkujeme za pochopení a za Vaši spolupráci.

• Sběr PET lahví

• Kdy?           každé úterý
            V kolik?       v 7.00 – 7.55 hod.
            Kde?           před ZŠ Chlumec
            Začátek?     8. 9. 2020

Prosíme o sešlápnutí PET lahví

• Školní rok 2020/2021 je tu :-)

• 1. září v 8 hodin jsme přivítali ve školních lavicích krom našich žáků žáky nově příchozí z jiných škol a žáčky prvních tříd spolu s dětmi z přípravné třídy. Slavnostního přivítání se zúčastnili rodiče těch nejmenších, uvítací řeč si připravila paní učitelka třídní spolu s ředitelkou školy L. Suchou a starostou Města Chlumec R. Zettlitzerem.

Do prvního ročníku nastoupilo celkem 49 žáků, do přípravné třídy 11 dětí.

Všem žákům přejeme mnoho úspěchů v následujícím školním roce!