• Informace školní jídelny

• Od pondělí 29. 3. se můžete opět stravovat ve školní jídelně. Vaříme jedno jídlo. Výdej jídla do jídlonosičů bude upraven vzhledem k pokračujícímu vládnímu opatření a  distanční výuce,

Zkontrolujte si, zda máte od 29. 3. obědy přihlášené. Automaticky odhlášené jsou do 26. 3.

Kdo nebude využívat stravování ve školní jídelně, obědy si musíte od pondělí 29. 3. zrušit. A naopak. Kdo má zájem a oběd nemá přihlášený, přihlaste si jej.

Upozornění!

1.4.  Velikonoční prázdniny /vaří se pouze pro dospělé osoby/

2.4. svátek – nevaříme

5.4. svátek – Velikonoční pondělí - nevaříme

Rozpis vyzvedávání stravy:

11 15 hod  – 11 45 hod    Cizí strávníci a žáci ze ZŠ Molekula

12 00 hod -   14 00 hod    Žáci a zaměstnanci ZŠ Chlumec

Z důvodu neshlukování se osob dodržujte, prosím, tento časový harmonogram.

Dodržujte: respirátory + rozestupy + dezinfekce rukou před vstupem do jídelny.

Vedoucí školního stravování D. Sovová

• Za Chlumec krásnější a čistější

• Milí žáci, vážení rodiče,

každým rokem touto dobou provádíme jarní úklid – nejen našich domácností, ale i svého okolí. Již několikrát jsme se zapojili do celostátního projektu Ukliďme Česko. Bohužel nám ani v letošním roce neumožňuje epidemiologická situace ve státě tuto akci hromadně zorganizovat.

Rozhodli jsme se tedy pro tak trochu jiný způsob úklidu naší přírody. Velmi jednoduchý, ale účinný.

Až půjdete se svou rodinou na procházku ven, vezměte si s sebou rukavice a tašku na odpadky. Do ní můžete nasbírat vše, co do přírody nepatří. Určitě budete sami překvapeni, jak rychle se taška/tašky naplní.

Naše úklidová akce se koná v týdnu od 27. 3. do 3. 4. 2021. Cestou z vycházky se vyfoťte (pokud nechcete fotografovat sebe, stačí obrázek sesbíraného odpadu) a pošlete své snímky na mail: gajdosova@zschlumec.cz. Rádi vaše obrázky vystavíme a vás odměníme.

Sesbíraný „nepořádek“ dejte prosím do nádob na směsný nebo tříděný odpad (dle druhu materiálu).

Pojďme udělat něco pro naši přírodu a prostředí, ve kterém žijeme!

„Podívej se hluboko do přírody a pak všechno lépe pochopíš.“
            (Albert Einstein
            )

„Protože všichni sdílíme tuto malou planetu Zemi, musíme se naučit žít v harmonii a míru mezi sebou
             a s přírodou. To není jen sen, ale nutnost.“
            (Dalajláma 14.)

• Zápis dětí do 1. tříd

• Podání žádosti (v termínu od 1. 4. 2021 do 19. 4. 2021)

Podle § 37 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, je možné podání (tj. žádost o přijetí k základnímu vzdělávání) učinit písemně nebo ústně do protokolu anebo v elektronické podobě. Přihlášku je tedy možné doručit následujícími způsoby:

1. do datové schránky školy (číslo datové schránky 5zw3tgu)

Datovou schránku si rodiče mohou zřídit zdarma, více informací

na https://chcidatovku.cz/.

2. e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat

prostý email!)  e-mailová adresa:  zapis@zschlumec.cz

Pokud by byl e-mail bez uznávaného elektronického podpisu, je

nutné jej   do 5 dnů ze strany zákonného zástupce potvrdit, jinak

se k žádosti  nepřihlíží.

3. poštou na adresu Základní škola, Muchova 228, 403 39  Chlumec

4. osobní podání (po telefonické domluvě do kanceláře EÚ,

tel. 734 751 283 nebo do schránky na budově školy)

Pozn. Povinností školy je přijmout děti ze spádové oblasti.

Nutné formuláře k vyplnění:

Zápisový list

Žádost o přijetí k základnímu vzdělání

Informace o odkladu povinné školní docházky:

Základní škola, Muchova 228, Chlumec - příspěvková organizace (zschlumec.cz)