• Informace školní jídelny k výdeji od 1.září 2021

• Cizí strávníci        10. 45-11.00 hod

Molekula              11. 00-11.40 hod

ZŠ Chlumec         11. 45-14.00 hod

Prosím o dodržování doby výdeje a přeji dobrou chuť.

Dana Sovová, vedoucí ŠJ

• Informace k zahájení školního roku 2021/2022

• Vážení rodiče,

školní rok 2021-2022 bude zahájen ve středu 1. 9. v 8 hodin.

Žáci stráví ve škole pouze 1. vyučovací hodinu. Dostanou první důležité informace týkající se nového školního roku, mohou si s sebou vzít poznámkový blok, psací potřebu. Tento den mohou žáci přijít výjimečně bez přezůvek. Každý žák obdrží 1. 9. klíček od své šatní skříňky. Po ukončení hodiny se žáci odeberou domů nebo do školní družiny. Následující dny bude výuka probíhat podle rozvrhu hodin jednotlivých tříd.

Všechny osoby se ve společných prostorách pohybují v respirátorech, dětem do 15 let postačí chirurgická rouška.

Dne 1. 9. (1. ročník a PT 2. 9.), dále 6. 9. a 9. 9. bude provedeno plošné preventivní testování dětí, žáků a zaměstnanců školy, a to AG testy pro samoodběr, které budou do škol distribuovány. Cílem screeningového testování s frekvencí 3x po sobě je zamezení vzniku výraznějších ohnisek nákazy, která může být do škol osobami zavlečena po návratu z dovolených. Podle výsledku tohoto testování bude další testování pokračovat pouze lokálně podle aktuálního vývoje místní epidemiologické situace.

S testováním žáků máme z loňského roku zkušenosti, všichni žáci pod dohledem a vedením pedagogických pracovníků samoodběr bez problémů zvládli. U těch nejmladších dětí vypomáhají asistentky pedagoga a vychovatelky školní družiny.

Testování nepodstupují ve škole osoby, které mají 14 dní po plně dokončeném očkování nebo tyto osoby prodělaly v posledních 180 dnech onemocnění covid-19 (netestovaná osoba ve škole musí doložit certifikát o očkování nebo lékařské potvrzení, v případě prodělané nemoci postačí sms s oznámením o pozitivním testu na covid-19 nebo osoba může doložit negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě). Potvrzení jsou nutná předložit hned 1. 9., aby měl vyučující přehled o netestovaných žácích.

Vstup do prostor školy povolen dne 1. 9. pouze zákonnému zástupci žáka 1. ročníku nebo přípravné třídy, ti mohou výjimečně tento první den s žáčkem do třídy na slavnostní zahájení školního roku. Tyto osoby vstoupí do školních prostor v respirátoru. Ostatním rodičům vstup povolen pouze po telefonické nebo e-mailové domluvě se zaměstnancem školy.

S dalšími informacemi, které se týkají provozu školy, jídelny nebo školní družiny, budete průběžně seznamováni prostřednictvím Vašeho třídního učitele, komunikačního systému EDUPAGE nebo je najdete na webových stránkách naší školy www.zschlumec.cz

Přeji Vám krásný zbytek dovolené!

• Pro rodiče žáků přípravné třídy a 1. tříd

• Zahájení školního roku 2021/22 - Základní informace

Vážení rodiče,

slavnostní zahájení školního roku se koná ve středu 1. 9. v 8 hodin v učebnách 1. tříd a v učebně přípravné třídy.

• Tento den výjimečně nepotřebuje žák přezůvky.
            • Do třídy půjde s prvňáčkem pokud možno pouze zákonný zástupce dítěte, ne prarodič. Další dny nebude rodičům vstup do školy umožněn. Děkujeme za pochopení. Jedná se o opatření z důvodu ochrany veřejného zdraví.
            • Doprovázející osoba má po celou dobu pohybu po škole nasazen respirátor, dětem do 15 let postačí chirurgická rouška.
            • Po slavnostním přivítání se odeberou rodiče bez dětí do školní jídelny, kde jim budou předány další informace týkající se:

• Základní informace o školní družině
            • Čipy do školní družiny, jejich předání
            • Předání klíčků k šatním skříňkám
            • Podepisování formulářů, informovaných souhlasů, týkající se fotografování žáků 1. tříd a dětí přípravné třídy na začátku školního roku
            • Podepisování informovaných souhlasů – GDPR

Třídní učitel přivede po ukončení 1. hodiny žáky do školní jídelny, kde je předá rodičům.

Plošné screeningové testování proběhne ve třídě 2. 9., dále 6. 9. a 9. 9. Více informací k testování si přečtete v informacích pro rodiče na webu školy (www.zschlumec.cz)