• Sběr starého papíru

• Sběr starého papíru je možný i mimo stanovené datum

• starý papír je možno nosit průběžně do přístřešku u školní garáže (horní vchod)
            • otevřeno je každý pracovní den od 6.30 do 15.00 hod.
            • krabici či balík je nutné označit jménem a třídou, aby mohl být sběr zaznamenán do školní sběrové soutěže jednotlivců
            • neoznačený sběr bude považován za příspěvek pro školu (proto může přinést starý papír i ten, kdo nemá na naší škole dítě!)
            • odvoz nepotřebného papíru bude prováděn přibližně 1 x za 3 měsíce (konkrétní datum bude vždy zveřejněno na vývěskách i webových stránkách školy)

Věříme, že tímto způsobem nejen zvýšíme množství odevzdaného papíru a získáme tak více finančních prostředků pro naši základní školu, ale podpoříme i tolik potřebné třídění odpadů, ochranu přírody a životního prostředí kolem nás…!

• Atletický čtyřboj

• Ve čtvrtek 7.10. 2021 se na Městském stadionu v Ústí nad Labem uskutečnilo okresní kolo v atletickém čtyřboji družstev - 60m sprint, 600m/800m běh, hod kriketovým míčkem/vrh koulí, skok daleký/skok vysoký.

A naši sportovci se opravdu neztratili a všichni zaslouží obrovskou pochvalu !!!

V kategorii mladších žákyň družstvo ve složení: Áďa Revajová., Jaime Maree, Štěpánka Červená, Nikča Příbová, Bety Křížová získalo krásné 2.místo.

Starší žáci překvapili svoji bojovností a zisk bramborovémedaile byl milým překvapením. Družstvo tvořili: plavec Vašek, karatista Kimi a fotbalisté Haby a Cermy.

Páté místo získaly starší žákyně ve složení: Terka Marková, Verča Ortová, Vali Javůrková, Annče Řádková a Ami Herzinová.

Mladší žáci: David Beyr, David Mašek, Tonda Šleis, Dan Vitner a Boyan Atanasov vybojovali sedmé místo.

A ještě pár individuálních úspěchů:

Adéla Revajová získala v celkovém hodnocení 2.místo v konkurenci 50ti závodnic

1.místo v běhu na 60m (8,8s)

1.místo ve skoku do dálky (454cm)

Zajímavostí je, že tyto výkony byly tak vynikající, že by ve sprintu a skoku do dálky porazila všechny mladší žáky !!!!

Tonda Šleis vyhrál výkonem 47m hod míčkem

Vašek Hromas získal 2.místo ve vrhu koulí

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Učitelé TV

• Sbíráme staré pečivo

• Pro naše ovečky a lesní zvířátka sbíráme staré pečivo.

Starý, suchý a nepotřebný chleba (rohlíky i housky) neskončí v popelnici, ale u oveček nebo v krmelcích na Telnici a Krásném Lese.

Prosím, přebytečný chléb odevzdávejte do kabinetu D paní učitelce Gajdošové.

• Vítězství v celostátní soutěži

• Naše žákyně Veronika Zochová  z 9. B získala 1. místo v projektu Svět očima dětí pořádané ministerstvem vnitra. Soutěže se zúčastnilo 334 školských zařízení a 1 277 žáků…

Veronika vyhrála ve 3. kategorii – 2. stupeň základních škol. Vytvořila pozoruhodný 3D model (viz. obr.) na téma Svět v době pandemie a hrdinové v první linii.

Blahopřejeme!!!

• Sportovní den mládeže s TAJV

• 4.10. 2021 v odpoledních hodinách se uskutečnil sportovní den pro děti ze základní školy Chlumec, Muchova 228. Akci zajistilo město Chlumec a uspořádala společnost TAJV. Děti si zasoutěžily v několika různých sportech a aktivitách. Vítěz soutěží postoupil do celonárodního kola, které se koná v Pardubicích. Pozitivním efektem je také skutečnost, že po akci byl zaznamenán zájem dětí o sportování a začlenění se do některého z kroužků školy, nebo sportovních klubů.