OSLAVTE S NÁMI SVĚTOVÝ DEN LASKAVOSTI

13. 11. 2017

Vzpomenete si, kdy se na vás naposledy někdo „jen tak“ vlídně usmál? Kdy jste zaznamenali ve svém okolí úplně obyčejný laskavý skutek? V dnešní uspěchané době, v níž sotva zvládáme každodenní povinnosti, většina z nás nestíhá sledovat, jak se k sobě lidé chovají. Často se stává, že obyčejné laskavé skutky bereme jako samozřejmost.
    V září tohoto roku se naši PRVŇÁČCI přihlásili k účasti na celonárodním projektu „JSEM LASKAVEC“… https://www.nadacekj.cz/jsemlaskavec/.

Děti se již od začátku školního roku zapojily do sběrových akcí pořádaných školou. Aktivně sbírají plastová „Víčka pro Šimůnka“, pro zdravotně postiženého osmiletého Šimona z Ústí nad Labem, který od narození trpí mitochondriálním onemocněním a zároveň centrální svalovou hypotonií. Finanční prostředky za nasbíraná víčka jsou použity na úhradu specializované terapie v lázních Klimkovice, která pomůže Šimůnkovi chodit.

Při sběru starého papíru děti pomáhají životnímu prostředí a chrání stromy, o kterých se učí v hodinách prvouky.                       Snad s největším zájmem se setkal sběr lesních plodů. Naši prvňáčci nasbírali pro lesní zvířátka celkem 664,5kg kaštanů a žaludů.

V pondělí 13. 11. 2017 oslavíme Světový den laskavosti. Děti si vyzkouší vykonat nezištný laskavý skutek dle vlastního výběru.

Připojte se k nám a oslavme společně Světový den laskavosti.

DOPIS RODIČŮM

Milé maminky, tatínkové, babičky a dědečkové!

Už jsme to zvládli. Udělali jsme ten důležitý krok a jsme školáky. Viděli jste naši třídu, poznali jste naši paní učitelku. Navštívil nás pan starosta a paní ředitelka. Potěšily nás pomůcky pro vyučování a krásný pamětní list. Také jste nás fotografovali, abychom jednou, později měli krásné vzpomínky.

My, prvňáčci se už učíme. Prohlížíme si školu, učíme se poznávat matematiku, český jazyk, prvouku, malujeme, kreslíme, lepíme, zpíváme, cvičíme a hlavně si spolu s paní učitelkou povídáme. Stále nás chválí a brzy přineseme první jedničky.

Mami, tati, babičko a dědo, líbí se nám ve škole a budeme se snažit, abyste z nás měli velkou radost.

Vaši malí školáci