• Projekt Komenský

28. 3. 2022 slavíme 430. výročí narození Jana Amose Komenského. Při této příležitosti jsme s žáky 9. ročníků připravili mini projekt. Deváťáci si vyhledali informace, ty zpracovali do výukových plakátů, ve skupinách dále tvořili křížovky, pracovní listy kombinující úkoly z různých předmětů, pexeso a online kahoot kvízy. Jelikož nejvíc se člověk naučí, když informace sám předává, netvořili jsme pro sebe, ale pro naše mladší spolužáky. Vybrané skupinky žáků poté prezentovaly projekt v pátých třídách, kde sehrály i krátkou scénku z Komenského života.
            Do 6. tříd jsme všechny materiály i samotnou prezentaci nesli v angličtině, abychom taky byli světoví. V projektech žáci propojují nejen mezioborové znalosti, ale rozvíjí i různé kompetence, např. k učení, řešení problému, digitální i komunikační.

Hotové postery si můžete prohlédnout v jazykové učebně při Dni otevřených dveří.

Děkuji Petře Pospíšilové, Adéle Kroa, Tereze Markové, Adéle Špitálníkové, Štěpánce Kuklíkové a Rozárii Kindlové za výborné prezentace a kolegům – Š. Novák, D. Rysová, A. Šponarová, S. Lorenzová a S. Korbelová- za spolupráci.

Vše nejlepší ke Dni učitelů!

Klára Šafránková.

• Upozornění

• Celý tento týden bude probíhat rekonstrukce chodníku u tělocvičny. Tělocvična je všem nájemcům, krom školních kroužků a taneční sekce ZUŠ Chabařovice, tento týden uzavřena. Z důvodu bezpečnosti je zákaz vstupu do těchto prostor po celý týden, hrozí nebezpečí úrazu.

• CIZÍ JAZYKY – OKRESNÍ KOLO

• V uplynulých dnech se konala okresní kola olympiád v cizích jazycích a naše žákyně byly velmi úspěšné. Soutěž měla 3 části, děvčata musela zvládnout gramatický test, poslechová cvičení a na závěr rozhovor s odbornou porotou. V německém jazyce nás reprezentovala Štěpánka Kuklíková z 9. A, která v součtu všech disciplín obsadila 3. místo a za zmínku stojí, že konverzační část dokonce vyhrála. V anglickém jazyce byla rovněž velmi úspěšná Rozárie Kindlová z 9.A, která díky vyrovnanému výkonu ve všech třech částech, získala také bronz. Neztratila se ani naše nejmladší zástupkyně Barbora Votrubcová ze 6. B, která v mladší kategorii obsadila krásné 7. místo, přestože byla jedna z nejmladších a může v této kategorii startovat i příští rok.

Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

• Okresní kolo Zeměpisné olympiády

• V letošním školním roce se naši žáci poprvé zúčastnili okresního kola Zeměpisné olympiády online.

A byli jsme úspěšní: Lukáš Novák z 6.A obsadil páté místo a Rozárka Kindlová z 9.A místo šesté!

Neztratili se ani ostatní – jmenovitě: M. Bucha (6.B), M. Šípek (7.A), K. Vondráčková (7.B), E. Pišlová (7.B), Š. Kuklíková (9.A), A. Špitálníková (9.A).

Všem děkujeme za reprezentaci školy.

• MASOPUST

• Již tradičně se děti z prvního stupně naší školy zapojily do oslav Masopustu.

Klasické masopustní období trvá tři dny před popeleční středou. Vyvrcholením je vždy úterý, kdy probíhá masopustní průvod maškar.

Období Masopustu nemá pevné datum, protože se odvíjí od data Velikonoční neděle. V letošním roce datum Masopustního úterý připadlo na 1. března 2022.

Jana Hromasová

Další fotografie zde

• Olympiáda v ČJ

• V únoru na naší škole proběhlo školní kolo olympiády z českého jazyka. Zúčastnilo se  20 žáků z 8. a 9. tříd, což považujeme za úspěch.  Zadání je totiž dané od pořadatelů, a tedy obsahově a časově náročné. Hodina je věnována gramatické části a poté ještě následuje slohová práce na určené téma.

Organizaci nám trochu komplikoval covid a karantény, ale nakonec se podařilo. Nejúspěšnějšími řešitelkami byly dívky z 9. A, Štěpánka Kuklíková a Eliška Kváčová. Ty postoupily do okresního kola, které se  koná 30. března v Ústí. Konkurence bude veliká, účastníků se sejde téměř 40. Oběma dívkám držíme palce a všem ostatním děkujeme za účast.

• Místa, která mám rád/ráda - fotografická soutěž

• Naše škola vyhlašuje pro příznivce fotografování soutěž na téma:

Místa, která mám rád/ráda

Začátek soutěže:  8. 3. 2022

Konec soutěže:   24. 3. 2022

Kategorie:    a)   1. – 3. třída

b)   4. – 6. třída

c)   7. – 9. třída

Snímky (maximálně tři obrázky na jednoho žáka) posílejte na mail: fotosoutez@zschlumec.cz

Fotografie budou využity na výzdobu školy a umístěny na webových stránkách školy.

Vernisáž obrázků se uskuteční 31. 3. 2022 v rámci Dne otevřených dveří.

Vítěz každé kategorie bude náležitě odměněn!

Pravidla fotografické soutěže

• Zápis do prvních tříd

• VE  ČTVRTEK  7. 4. 2022  PROBĚHNE ZÁPIS  DO  PRVNÍCH  TŘÍD  PRO  ŠKOLNÍ  ROK  2022/2023

Je určen pro