• SBÍRKA PRO PSÍ DOMOV V ŘEPNICI 12.–14. 11. 2018

• V úterý 13. listopadu 2018 jsme společně oslavili Světový den laskavosti sbírkou pro Psí domov v Řepnici. Akce měla obrovský úspěch. Pamlsky, hračky, pelíšky, deky a další potřebné věci pomalu zaplnily celou jednu místnost.

Děkujeme všem žákům a rodičům, kteří se do sbírky zapojili a před Vánoci dokázali udělat radost opuštěným pejskům a kočičkám.

V pondělí 26. listopadu naši školu navštívila paní Maskulanisová, která vede útulek pro týraná a opuštěná zvířata v Řepnici …http://www.psidomov.cz/

S sebou přivedla malou psí slečnu Áju. Děti si mohly fenku pohladit a trochu se s ní i pomazlit. Při besedě paní Maskulanisová dětem kladla na srdce, aby se o své domácí mazlíčky dobře staraly a láskyplně se k nim chovaly. Pochválila všechny děti, které se zvířátkům věnují a mají je rády. Na závěr své návštěvy vyjádřila za všechna opuštěná zvířata v útulku velký dík všem, kteří se do sbírky zapojili.

• Poděkování

• Děkujeme rodičům Vojty Pánka ze  2.A , kteří věnovali našim žákům spoustu dětských knih. Knihy využijí někteří vyučující při výuce ve svých třídách a některé z knih putovaly do našich knihobudek.

• Divadelní představení v angličtině

• Ve středu 21.11. navštívily sedmé a deváté třídy hodinové představení v anglickém jazyce Joe and Jack.  Příběh vyprávěl o jednovaječných dvojčatech, kdy jednomu šlo o život a jeho bratr se ho snažil zachránit a zažíval mnoho komických situací. Ale vše se nakonec podařilo. 90 procent textu bylo v angličtině a může nás těšit, že většina žáků rozuměla celému představení.

• Florbalový turnaj

• Dne 20. 11. 2018 proběhl florbalový turnaj chlapců šestého a sedmého ročníku na ZŠ Vinařské – Ústí nad Labem. Naši reprezentanti zde poměřili své florbalové dovednosti s žáky ze ZŠ: Vinařské, Vojnovičové a Pod Vodojemem. Všechna utkání byla gólově produktivní, ať již na naší či soupeřově straně. Účastníkům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

• BESEDA SE SPISOVATELKOU JITKOU VÍTOVOU

• "Je to tu samý ošklivý brouk,“ naříkala Květuška. Najednou se před ní objevil velký pařez a holčička klopýtla. Celý svět se s ní zatočil. Všechno okolo ní bylo jiné a obyčejná tráva byla vyšší než ona. Něco se muselo stát! „Co se děje? Já to nechápu, já … já jsem se snad … zmenšila!“

Takto začíná velké dobrodružství sedmileté Květušky, která se přehnaně bojí hmyzu. Zakopnutí o kouzelný pařez ji rázem zmenší a přenese ji do hmyzí říše. Zde zažívá spoustu příhod a seznamuje se s řadou živočichů.

Ve středu 7. listopadu 2018 se uskutečnila beseda se spisovatelkou Jitkou Vítovou, autorkou půvabných knížek z hmyzí říše "O Květušce a tesaříkovi", „Květuška hledá tesaříka“ a „Květuška se vrací“.  Paní spisovatelka představila dětem i své další tři knížky „Výlet myšky Toničky“, „Život u rybníka“ a „Kamarádi z lesa“.

Děti měly možnost si knížky prohlédnout a poslechnout si krátkou ukázku z prvního dílu knihy "O Květušce a tesaříkovi". Zaujaly je krásné barevné obrázky, které vytvořila paní ilustrátorka Lenka Grimová. Při besedě porovnávaly prvotní černobílé návrhy budoucích ilustrací s jejich konečnou podobou v knize. Děti se dozvěděly, jak probíhá spolupráce mezi spisovatelem, ilustrátorem, vydavatelem a grafikem, kteří všichni spolupracují na vytvoření knihy.

V závěru besedy děti hledaly v textu knihy odpovědi na otázky a soutěžily. Odměnou jim byly omalovánky hlavních hrdinů knížek.

Setkání s Jitkou Vítovou se dětem moc líbilo a již se těší, jak si knížku s chutí přečtou. Přejeme jim při četbě mnoho hezkých zážitků.

Jana Hromasová

• Dýně 2018

• V prvním listopadovém týdnu se žáci naší školy připojili k oslavám Halloweenu.

Soutěže „O NEJKRÁSNĚJŠÍ HALLOWEENSKOU DÝNI“ se v letošním roce zúčastnilo 29 soutěžících z celé školy. Všechny dýně byly velmi zručně vyřezány. Soutěžícím nechyběla kreativita a nápaditost. O vítězi soutěže rozhodli žáci školy v tajném hlasování. Na prvním místě se umístila dýně číslo 16 (Eliška a Jan Hromasovi), na druhém místě skončila dýně číslo 23 (Ondřej Stibor) a třetí místo patří dýni s číslem 15 (Petra Čejková).

Všem účastníkům letošní halloweenské soutěže děkujeme za jejich nadšení a kreativitu. Vítězům gratulujeme.

• SBÍRKA PRO PSÍ DOMOV V ŘEPNICI

• OSLAVTE S NÁMI SVĚTOVÝ DEN LASKAVOSTI SBÍRKOU PRO PSÍ DOMOV V ŘEPNICI

12. - 14. 11. 2018

V září tohoto roku se žáci druhých tříd přihlásili k účasti na celonárodním projektu „JSEM LASKAVEC“ … https://www.nadacekj.cz/jsemlaskavec/.

V úterý 13. 11. 2018 oslavíme Světový den laskavosti sbírkou dobrot (konzervy pro psy i kočičky, piškoty, pamlsky), hraček a dalších potřebných věcí pro útulek pro týraná a opuštěná zvířata v Řepnici. Se Psím domovem v Řepnici spolupracujeme již dlouhých 11 let a sám útulek oslavil v loňském roce 25. výročí své existence ... http://www.psidomov.cz/.

Připojte se k nám a oslavme společně Světový den laskavosti sbírkou pro Psí domov v Řepnici. Darované věci, prosím, předejte 12. - 14. 11. (pondělí, úterý, středa) svému třídnímu učiteli.

Děkujeme :-)

Jana Hromasová

• Halloweenský den v 9.B

• Ve středu 31. 10. 2018 se 9.B proměnila ve strašidelnou třídu. Školou se celý den potulovaly zkrvavené osoby, popálený Freddy Krueger, strašidelní klauni, upíři i monstra s nepřirozeně zbarvenýma očima. Halloweenskou atmosféru doladily ručně vyřezávané dýně, které žáci nosili do školní soutěže. Dokonce i paní učitelka přilétla jako „zlá“ čarodějnice a začala „kouzlit“ dobroty :-O

• 7.A - návštěva muzea i hraní disckgolfu

• 100 leté výročí oslavila třída 7. A návštěvou muzea v Teplicích, kde se žáci seznámili s životem obyvatelstva Teplic v letech 1918-1938. Byla zde k vidění spousta historických artefaktů, připomínající tehdejší dobu. Žáci měli za úkol správně zodpovědět otázky, které byly obsaženy v pracovním listě.

Po prohlídce muzea jsme společně vyrazili na Špitální vrch v Teplicích, kde jsme poměřili dovednosti ve hře zvané Disckgolf.