• Vánoční turnaj v přehazované

• Vánoční turnaj v přehazované pro 3. – 5. ročníky přilákal 35 soutěžících. V úžasné sportovní atmosféře se utkalo 17 družstev.

1.     Maxim Řádek, Patrik Lisec
            2.     Štěpán Pazdera, Bláha Filip
            3.     Javůrková Valentýna, Zemančíková Kristýna

• OLYMPIÁDA V NĚMECKÉM JAZYCE

• Tento týden se na naší škole uskutečnilo školní kolo olympiády v německém jazyce. Žáci 9. třídy popisovali obrázky, vyprávěli na vybrané téma a doplňovali neúplný text. Všichni se snažili a utvořili spoustu smysluplných vět v cizí řeči, přestože se tento jazyk učí teprve druhým rokem. Bohužel vyhrát může jen jeden. Pořadí je následující:

1. Liscová Barbora – 19,5 bodů

2. Zettlizerová Kristina – 18,5 bodů

3. Lukešová Petra – 14,5 bodů

Všem zúčastněným gratulujeme a první postupuje do okresního kola, druhý je náhradník.

• Okresní kolo přeboru škol v šachu

• Dne 3.12.2018 proběhlo Okresní kolo přeboru škol v šachu, kterého se zúčastnila i naše škola. V kategorii pro první stupeň se podařilo získat krásné druhé místo, které je zároveň postupové pro krajské kolo v Litoměřicích. V soutěži jednotlivců je také potřeba vyzdvihnout úžasný výkon Vladimíra Kuželky, který získal čtvrté místo ve velmi silné konkurenci. Gratulujeme!

• Vánoční trhy v Drážďanech

• V pondělí 10. 12. se vydala početná skupina žáků 8-9. tříd nadýchat předvánoční atmosféru do Drážďan. Po hodině cesty jsme vystoupili v centru hlavního města Saska. Nejprve jsme zamířili k symbolu tohoto města Frauenkirche a připomněli si trochu historie. Pak už jsme pokračovali na nejstarší trhy celého Německa. Všude se rozléhala vánoční hudba a krásně to vonělo. Ochutnali jsme spoustu specialit, např. ½ metrovou klobásu, svařák z nádherných hrníčků s motivem sněhuláka, nakoupili spoustu suvenýrů a vánočních dárků (což dokládají přiložené fotografie), přičemž jsme samozřejmě vyzkoušeli své znalosti německého jazyka. Výlet se po všech stránkách vydařil a už se těšíme, až si ho za rok zopakujeme.

• Vánoční volejbalový turnaj

• Vánoční volejbalový turnaj se uskutečnil v tělocvičně ZŠ Chlumec 10. 12. 2018. Jednalo se o kategorii OPEN. Mohla se tedy přihlásit jakákoli dvojice žáků naší školy.

Nakonec se sešlo devět družstev.

Výsledky:

1. Bílkovská Natálie, Bílkovská Viktorie
            2. Březina Petr, Cerman Tomáš
            3. Randák Martin, Štěrba Michal

• Ředitelské volno

• Na dny  3. a 4. 1. 2019 vyhlašujeme z provozně ekonomických důvodů ředitelské volno.
            Škola bude uzavřena, nevaří se.Tělocvična  zůstává v provozu.

• Florbal

• Zájmový útvar probíhá každé úterý od 14:30 do 15:30. Je určen pro žáky druhého stupně. Žáci se zde učí florbalové dovednosti, ve kterých se zaměřujeme na herní činnosti jednotlivce a herní kombinace. Do zájmového útvaru je zapsáno 11 žáků.

• Naši žáci na Obchodní akademii v Pařížské v rámci předmětu Volba povolání

• Zajímavou akci pro žáky především devátých ročníků uspořádala Obchodní akademie v Pařížské ulici v Ústí nad Labem v rámci svátku svatého Mikuláše.

Žáci se zúčastnili soutěží English Escape, her v různých jazycích, ekonomického kvízu, fyzikálních pokusů, prohlídky školy a informační schůzky, která se týkala studia a oborů na OA v Pařížské.

Žákům se akce velice líbila.