• Starší žáci pátí v okresním finále základních škol v minikopané

     • Jako každý rok se uskutečnilo finále v minikopané na ZŠ Nová v Ústí nad Labem. Tradičně oblíbený sport mezi žáky sliboval těžkou konkurenci a naše družstvo ještě před úvodním výkopem počítalo ztráty. Ze zdravotních důvodů se nemohli zúčastnit kapitán týmu a také brankář.

      Náš nejlepší zápas jsme sehráli hned na úvod s pozdějším vítězem turnaje z Neštěmic 3 : 3.

      Konečné páté místo v okrese je dobré umístění.

      GRATULUJEME

      M. Elko, T. Kvapil, F. Tater, D. Kačírek, M. Mraček, M. Opatřil, A. Horáček a O. Fábri.

     • Šachový kroužek v ZŠ Chlumec

     • Po delší době obnovil svoji činnost šachový oddíl SK Šachy Chlumec v ZŠ. Hrajeme každý čtvrtek od 15 15h do 16 45h v kuchyňce ZŠ.  Účastníme se soutěže mládeže Grand Prix

      v rámci kraje a krajských přeborů družstev a jednotlivců.

      Dne  27. 4.2019 hráli hráči ZŠ v Srbicích v krajském př. ml. žáků družstev. Skončili na 5. místě. Bojovali proti hráčům o 2 až 3 roky staršími. Nejlépe si vedli M. Bucha a A. Hejný, kteří získali po dvou bodech.

      V sobotu 18. 5. 2019 se  zúčastníme  turnaje pod názvem Šachový festival v DDM Ústí n L.

      Ve  dnech 27. 6. - 10. 7. jede 8 hráčů šachového kroužku na soustředění do Doks. Na tábor přispívá město Chlumec 1000kč na každého účastníka. Žáci jsou registrováni po zkušební době u šachového svazu ČR. Roční poplatek oddílu činí 500 Kč. Trenéři šachového kroužku jsou  Z.  Mittelbach a P. Bureš. Zájemci jsou vítáni! V koužku je 12 žáků, ale bohužel zatím žádná dívka.

      Za šachový kroužek Z. Mittelbach

     • Mezinárodní den Země

     • 24. 4. se žáci 5. ročníků účastnili úklidu v okolí školy a nad chlumeckým sídlištěm, z důvodu podpory Mezinárodního dne Země, který poukazuje na ochranu životního prostředí. Jako minulý školní rok se žákům povedlo nasbírat velké množství odpadu. Myslíme si, že akce byla zdařilá a především prospěšná. Všem zúčastněným tímto DĚKUJEME.

     • Okresní turnaj ve vybíjené 4. A, 5. A, B

     • Ve středu 10. 4. 2019 se žáci z výše uvedených ročníků zúčastnili soutěže ve vybíjené, která se konala na ZŠ Mírová v Ústí nad Labem. I přestože jsme skončili šestí (celkový počet škol nebudeme z důvodu chutě do dalších zápasů uvádět =)), sportovní duch nám nechyběl a všichni jsme se do posledních chvil rvali. Závěr zní: DIPLOM MÁME a chuť neztrácíme.

     • Světový den zdraví v 5. A, B

     • V pátek 5. dubna si žáci z 5. A, B připomněli Světový den zdraví, který byl v neděli 7. 4.

      Během dne si povídali o správném přístupu ke zdraví, prevenci proti nemocem, první pomoci a dětské výživové pyramidě. Zvládli si též změřit svoji tepovou a dechovou frekvenci. Radost měli z vytvořených skupinek, ve kterých si připravovali zdravé pochutiny, od pomazánek až po ovocné špízy. Den obě třídy završily zdravotní procházkou na Horku.

     • EKO KOM - TONDA OBAL NA CESTÁCH

     • Dne 3. 4. 2019 se všichni žáci naší školy zúčastnili výukového programu Tonda Obal na cestách. Jedná se o interaktivní besedu na téma třídění a recyklace odpadu.

      Beseda je vhodným doplněním environmentální výchovy žáka. Cílem je podpora vědomí odpovědnosti za životní prostředí a propagace tříděného sběru odpadů.

      I když všichni víme:

                           že nejlepší odpad je žádný odpad…