• TURNAJ V OBÍHAČCE

     • Ve čtvrtek 12. 12. se v rámci kroužku stolního tenisu uskutečnil turnaj v obíhačce. Zúčastnit se mohli i žáci, kteří kroužek nenavštěvují. Celkem se sešlo 24 sportovců, kteří se utkali o dvě sady medailí. V kategorii 4. a 5. tříd zvítězil Aleš Pavlas, druhé místo obsadil Lukáš Musil a třetí místo těsně vybojoval Marek Hodan (všichni 5. B.) V kategorii II. stupeň bylo pořadí následující: 1. Vojta Novák, 2. Zdenda Peška (oba 9. A), 3. Honza Fridrich (7. A).Ve čtvrtek 12. 12. se v rámci kroužku stolního tenisu uskutečnil turnaj v obíhačce. Zúčastnit se mohli i žáci, kteří kroužek nenavštěvují. Celkem se sešlo 24 sportovců, kteří se utkali o dvě sady medailí. V kategorii 4. a 5. tříd zvítězil Aleš Pavlas, druhé místo obsadil Lukáš Musil a třetí místo těsně vybojoval Marek Hodan (všichni 5. B.) V kategorii II. stupeň bylo pořadí následující: 1. Vojta Novák, 2. Zdenda Peška (oba 9. A), 3. Honza Fridrich (7. A).

     • MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

     • Ve 4. třídách probíhala diskuse.
      Paní učitelky: Děti, ve čtvrtek k nám přijde Mikuláš!
      Chlapci: Nejvíce se těšíme na legrační čerty.
      Dívky:To my zase na anděly, od kterých dostaneme dobrotu.Dívky + chlapci: Ale co pejskové a kočičky ve zvířecím útulku u Masarykovy nemocnice? Tak jim také něco nadělíme!Společnými silami a především chutí udělat i druhým radost a poskytnou pomoc, se nám povedlo udělat krásnou sbírku pamlsků, na které si už teď zvířecí dušičky pochutnávají.

     • Velký úspěch našich šachistů!

     • Okresní kol přeboru škol se konalo v pondělí 2. 12. 2019 v DDM v Ústí nad Labem.

      Soutěže se zúčastnilo rekordních 146 žáků.

      Naši školu reprezentovali:

      1. stupeň – Chlumec  A     O. Stibor, V. Nacházel, O. Pavelka, L. Novák S. Třešňáková, K. Pavelková

                         Chlumec  B     M. Bucha, J. Klikar, Š. I. Mizera, K. Hozdová  

      2. stupeň – V. Kuželka, M. Chaloupka, R. Šíf

      Pořadí družstev  1. stupeň /účast 10 družstev/

      1. místo Chlumec A 

      - ve složení Stibor, Nacházel, Pavelka, Novák postupuje do krajského kola

      Pořadí jednotlivců 1. stupeň /46 žáků/

      1. O. Stibor

      3. V. Nacházel

      Všem poděkování za úspěšnou reprezentaci naší školy. Gratulujeme k vítězství a k postupu do krajského kola.

     • Předmět volba povolání

     • Žáci 9. ročníků v rámci předmětu volba povolání navštívili v letošním školním roce několik akcí. Např. přednášku v Informačním poradenském středisku při Úřadu práce, kde se mimo jiné dozvěděli, jaká povolání jsou v současné době na pracovním trhu nejžádanější, nebo také jak je vysoká neúspěšnost studentů u maturitních zkoušek. Jednou z dalších akcí byla návštěva Burzy středních škol z okresu Ústí nad Labem, kde se mohli vyptávat jak učitelů, tak žáků středních škol, popř. načerpat další informace a získat množství tištěných informací. Dalšími akcemi byly např. přednášky učitelek přímo na naší škole z obchodní akademie, hotelové školy a průmyslové školy v Teplicích.

     • Virtuosi per musica di pianoforte

     • V mezinárodní klavírní soutěži Virtuosi per musica di pianoforte, která se konala v Ústí nad Labem, získal Vladimír Kuželka v náročné konkurenci 61 soutěžících ze 13 zemí světa krásné 3. místo.

      Blahopřejeme

     • VÁNOČNÍ DRÁŽĎANY

     • V pondělí 2. 12. navštívili žáci 8. a 9. tříd vánočně vyzdobené Drážďany. Nejprve jsme absolvovali krátkou procházku historickým centrem města. I v okolí památek jako jsou Semperoper, Residenzschloss, Frauenkirche a Zwinger na nás dýchala vánoční atmosféra. Hlavní část exkurze jsme strávili na jednom z nejvyhlášenějších trhů Striezelmarkt. Nevynechali jsme ani stánky a obchody na Prager Straβe. Ochutnali jsme spoustu specialit, vyslechli vánoční koledy a nakoupili i nějaké dárky.

     • Sametová revoluce v Národním muzeu

     • 27. 11. 2019 – žáci 8.B navštívili výstavní projekt Sametová revoluce v Národním muzeu v Praze.

     • VÁNOČNÍ SBÍRKA HRAČEK

     • 9. – 13. 12. 2019 pro děti z Masarykovy nemocnice. Prosím – čisté a nerozbité hračky, knihy, stavebnice, hry noste p. uč. Gajdošové (kab. D)