• Vánoční laťka 2019

     • Také v letošním roce proběhla na naší škole tradiční soutěž ve skoku vysokém – Vánoční laťka. Zúčastnilo se celkem 55 závodníků !!!

      Nově byla zařazena kategorie 4.-5.tříd. Výkony, které tito nejmladší závodníci předváděly, byly obdivuhodné !!!!  Jejich spolužáci vytvořili perfektní sportovní atmosféru, fandili, tleskali a podporovali všechny závodníky !!!!

      Jména vítězů a jejich vítězné výkony:

      Kategorie 4.-5.tříd:       Karolína Toušková  120cm

                                           Antonín Šleis  125cm

      Kategorie 6.-7.tříd        Eliška Pozníčková   125cm

                                           Kimi Zita     130 cm

      Kategorie 8.-9.tříd        Viktorie Bílkovská     130 cm

                                           Matyas Köszegi    155 cm

      Chválíme všechny závodníky, kteří sebrali odvahu a závodů se zúčastnili !!!

     • Dramacraft dramatil

     • Ve čtvrtek 19. prosince jsme se všemi členy volitelného semináře Komunikační výchova (alias Dramacraft, jak se přezdily samy děti) obrazili obě mateřské školy s vánoční pohádkou O zajíčku Štístkovi. Kromě předškolních dětí jsme představení zahráli i přípravce a prvňáčkům. Na speciální žádost slečen z 6.A jsme zašli potěšit i třídu paní učitelky Šponarové, která byla vloni jejich třídní a stále se jim po ní stýská. :-) Všem dětem moc děkuji, příliš dlouho jsme pohádku netrénovali, ale byli jste skvělí, jsem na vás pyšná. Vašim rodičům děkuji za pomoc při výrobě kostýmů, které byly dokonalé. 

      Anna H. Šalanská

     • Vánoční turnaj v přehazované a ve volejbale

     • 18. 12. 2019 se odehrál na ZŠ Chlumec již tradiční turnaj v přehazované a ve volejbale.Zúčastnili se žákyně a žáci ze třetích až sedmých ročníků.V kategorii přehazovaná se na stupních vítězů umístili:První místo Matyáš Holub a dělené druhé místo Adam Renner, Lukáš Ryška Sofie Daniela Třešňáková.V kategorii volejbal se na stupních vítězů umístili:První místo Jamie Maree a Michal Ryška, druhé místo Martin Randák a Aleš Hejný a na třetím místě Maxim Řádek a Vladimír Kuželka.
      GRATULUJEME A PŘEJEME PŘÍJEMNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ

     • KŘEST AUTORSKÉ KNIHY TŘI PRASÁTKA

     • V pátek 13. prosince se uskutečnil slavnostní křest autorské knihy žáků třídy 3. A Tři prasátka. Akce se konala v prostorách přednáškového sálu Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem za přítomnosti všech účastníků vzdělávacího programu Mít svět přečtený, který mapuje cestu knihy od autora až ke čtenáři a usiluje o rozvoj kladného vztahu dětí k literatuře.

      Na základě veřejného vystoupení na Školní akademii a předchozích aktivit spojených s programem vznikla dětská knížka, která kombinuje autorský komiks Tři prasátka a jeho divadelní zpracování. Kniha obsahuje bohatý obrazový materiál včetně fotografií dětí a jejich kreseb.

      Aktivity, které předcházely vydání komiksové knihy, popsaly děti při veřejné prezentaci u příležitosti jejího křtu:

      • V listopadu loňského roku jsme se v knihovně Základní školy v Chlumci setkali se spisovatelkou Jitkou Vítovou, autorkou knížek z hmyzí říše "O Květušce a tesaříkovi". Beseda byla velmi zajímavá. V knížkách paní Vítové jsou krásné barevné obrázky, které vytvořila paní ilustrátorka Lenka Grimová. Při besedě s autorkou jsme se dozvěděli, jak probíhá spolupráce mezi spisovatelem, ilustrátorem, grafikem a vydavatelem knih.
      • Na besedu s paní Vítovou navázal Workshop s paní knihovnicí Terezou Kleinovou. Na začátku setkání jsme si povídali o našich oblíbených pohádkách. V druhé části jsme pak pracovali s textilem a sestavovali z něj obrázky.
      • Beseda s ilustrátorkou a spisovatelkou Markétou Váradiovou byla také velmi zajímavá. Měli jsme možnost si knížky paní spisovatelky prohlédnout a poslechnout si čtenou ukázku z knihy Tři pohádky o kočkách. Na závěr setkání jsme si vyzkoušeli práci ilustrátorů. Pokusili jsme se kresbou zachytit příběh, který nám paní autorka přečetla.
      • Pohádky o čertech známe úplně všichni. Proto jsme se také moc těšili na návštěvu Muzea čertů v Úštěku. Říší čertů a čertic nás provázel „vrchní čert“ Jaroslav Stejný – zakladatel muzea. Při prohlídce sklepení ovládaného čerty jsme navštívili dokonce i samotného Lucifera.
      • V lednu jsme si vyzkoušeli tvorbu japonské knižní vazby. Zjistili jsme, jakým způsobem se kniha pomocí jehly a příze váže a sami si také knihu vytvořili.
      • Na jaře jsme začali společně nacvičovat divadelní představení Tři prasátka na Školní akademii. Tuto pohádku jsme si vybrali jako předlohu pro naši závěrečnou knihu.
      • Podle příběhu pohádky O třech prasátkách jsme vytvořili společně komiks.
      • Kombinací komiksu a fotografií z představení na Školní akademii vznikla naše první autorská knížka plná krásných ilustrací a fotek.
      • Pro tisk naší autorské knihy byla vybrána tiskárna Jiřího Bartoše Slon. V tiskárně jsme si prohlédli grafické studio a nahlédli jsme i do tiskařských dílen. Vyzkoušeli jsme si užití řezačky papíru a jeho skládání.

      Naše společná cesta za knihou byla super a výsledek stojí za to.

      Žáci třídy 3. A s paní učitelkou Janou Hromasovu

      https://zschlumec.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89Zm9ybXMvLTIw#photos:forms/-20:87

     • TURNAJ V OBÍHAČCE

     • Ve čtvrtek 12. 12. se v rámci kroužku stolního tenisu uskutečnil turnaj v obíhačce. Zúčastnit se mohli i žáci, kteří kroužek nenavštěvují. Celkem se sešlo 24 sportovců, kteří se utkali o dvě sady medailí. V kategorii 4. a 5. tříd zvítězil Aleš Pavlas, druhé místo obsadil Lukáš Musil a třetí místo těsně vybojoval Marek Hodan (všichni 5. B.) V kategorii II. stupeň bylo pořadí následující: 1. Vojta Novák, 2. Zdenda Peška (oba 9. A), 3. Honza Fridrich (7. A).

     • MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

     • Ve 4. třídách probíhala diskuse.
      Paní učitelky: Děti, ve čtvrtek k nám přijde Mikuláš!
      Chlapci: Nejvíce se těšíme na legrační čerty.
      Dívky:To my zase na anděly, od kterých dostaneme dobrotu.Dívky + chlapci: Ale co pejskové a kočičky ve zvířecím útulku u Masarykovy nemocnice? Tak jim také něco nadělíme!Společnými silami a především chutí udělat i druhým radost a poskytnou pomoc, se nám povedlo udělat krásnou sbírku pamlsků, na které si už teď zvířecí dušičky pochutnávají.

     • Velký úspěch našich šachistů!

     • Okresní kol přeboru škol se konalo v pondělí 2. 12. 2019 v DDM v Ústí nad Labem.

      Soutěže se zúčastnilo rekordních 146 žáků.

      Naši školu reprezentovali:

      1. stupeň – Chlumec  A     O. Stibor, V. Nacházel, O. Pavelka, L. Novák S. Třešňáková, K. Pavelková

                         Chlumec  B     M. Bucha, J. Klikar, Š. I. Mizera, K. Hozdová  

      2. stupeň – V. Kuželka, M. Chaloupka, R. Šíf

      Pořadí družstev  1. stupeň /účast 10 družstev/

      1. místo Chlumec A 

      - ve složení Stibor, Nacházel, Pavelka, Novák postupuje do krajského kola

      Pořadí jednotlivců 1. stupeň /46 žáků/

      1. O. Stibor

      3. V. Nacházel

      Všem poděkování za úspěšnou reprezentaci naší školy. Gratulujeme k vítězství a k postupu do krajského kola.

     • Předmět volba povolání

     • Žáci 9. ročníků v rámci předmětu volba povolání navštívili v letošním školním roce několik akcí. Např. přednášku v Informačním poradenském středisku při Úřadu práce, kde se mimo jiné dozvěděli, jaká povolání jsou v současné době na pracovním trhu nejžádanější, nebo také jak je vysoká neúspěšnost studentů u maturitních zkoušek. Jednou z dalších akcí byla návštěva Burzy středních škol z okresu Ústí nad Labem, kde se mohli vyptávat jak učitelů, tak žáků středních škol, popř. načerpat další informace a získat množství tištěných informací. Dalšími akcemi byly např. přednášky učitelek přímo na naší škole z obchodní akademie, hotelové školy a průmyslové školy v Teplicích.

     • Virtuosi per musica di pianoforte

     • V mezinárodní klavírní soutěži Virtuosi per musica di pianoforte, která se konala v Ústí nad Labem, získal Vladimír Kuželka v náročné konkurenci 61 soutěžících ze 13 zemí světa krásné 3. místo.

      Blahopřejeme

     • VÁNOČNÍ DRÁŽĎANY

     • V pondělí 2. 12. navštívili žáci 8. a 9. tříd vánočně vyzdobené Drážďany. Nejprve jsme absolvovali krátkou procházku historickým centrem města. I v okolí památek jako jsou Semperoper, Residenzschloss, Frauenkirche a Zwinger na nás dýchala vánoční atmosféra. Hlavní část exkurze jsme strávili na jednom z nejvyhlášenějších trhů Striezelmarkt. Nevynechali jsme ani stánky a obchody na Prager Straβe. Ochutnali jsme spoustu specialit, vyslechli vánoční koledy a nakoupili i nějaké dárky.

     • Sametová revoluce v Národním muzeu

     • 27. 11. 2019 – žáci 8.B navštívili výstavní projekt Sametová revoluce v Národním muzeu v Praze.

     • VÁNOČNÍ SBÍRKA HRAČEK

     • 9. – 13. 12. 2019 pro děti z Masarykovy nemocnice. Prosím – čisté a nerozbité hračky, knihy, stavebnice, hry noste p. uč. Gajdošové (kab. D)