• Zlatí fotbalisté

• V pondělí 24.dubna získal tým ve složení Pavel Jonák, Dominik Cerman, Jakub Dittrich, Jakub Adamec, Vojtěch Spousta, Lukáš Červený, Adam Dubský, Kryštof Vrbata, Filip Brož, Jan Veselý a Jan Cogán zlaté medaile v souboji 19 školních týmů v Okresním kole v minikopané. Tímto skvělým vítězstvím si kluci vybojovali účast v Krajském kole. Turnaj se konal ve velmi nevlídném počasí, přesto hráli s neuvěřitelným nasazením, profesionálním přístupem, pokorou. Na jejich výhře se nemalou měrou podepsal i koučský tandem ve složení Klárka Šponarová a mistři trenéři pan Jonák, pan Cerman a pan Červený.

Andrea Šponarová

• Velká pochvala za účast v soutěži Zlatý list

• V sobotu 15.dubna 2023 se čtyři soutěžní týmy zúčastnily soutěže s přírodovědnou tématikou, kterou pro neuvěřitelných 100 družstev připravil Dům dětí a mládeže v Ústí nad Labem. Celý den děti strávily sice v nevlídném počasí, zato v krásném prostředí Vaňovského vodopádu, a ověřovaly si své znalosti z deseti různých oborů.
            Chtěly bychom šesti klukům z V.A i oběma týmům poskládaným z žáků 2.stupně moc poděkovat.

Klára Šponarová, Dana Rysová a Andrea Šponarová

• STOLNÍ TENIS – DVOUHRA

• Ve středu 19. 4. se v rámci kroužku stolního tenisu zúčastnilo 23 zájemců turnaje ve dvouhře. Hráči byli rozděleni do dvou kategorií. Nejprve proběhly boje ve skupině a následně probíhaly zápasy play off. Atmosféra byla velmi hustá, panovala nervozita, propoceno bylo mnoho triček a došlo ke spoustě překvapení. V kategorii 5. – 7. třída zvítězil Adam Dubský (5A), stříbro bral Jirka Klikar (7B) a bronz vybojoval Matyáš Vitner (5B). Mezi staršími žáky z osmých a devátých tříd získal zlato Aleš Pavlas (8B). Nejzajímavějším soubojem turnaje bylo semifinále mezi Markem Hodanem (8B) a Lukášem Novákem (7A). Ze stříbra se radoval Marek a bronz bral Lukáš. Ostatní účastníci si také zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a hru fair play a nepolevujte v tréninku. Na měsíc červen je plánován 2. ročník turnaje ve čtyřhře i s rodiči a přáteli školy. Těšíme se.

Krátké video z turnaje

• Vyhodnocení výtvarné a fotografické soutěže

• Hra světla (aneb co dokáže světlo)

Fotografická soutěž

1. místo: J. Hromas 9.B
            2. místo: P. Pavlasová 3.A
            3. místo: T. Líba 6.B

Výtvarná soutěž

Kategorie A

1. místo: L. Rusňáková 3.A
            2. místo: M. Markalousová 3.A
            3. místo: Nguyen Le My Nhung 3.A

Kategorie B

1. místo: E. Vrzalová 6.B
            2. místo: Z. Novotná 4.B
            3. místo: Š. Štěrbová 5.A

Kategorie C

1. místo: R. Maree 7.B
            2. místo: V. Kočiščáková 9.B
            3. místo: S. Třešňáková 7.A

G R A T U L U J E M E !

• Tělesná výchova trochu jinak

• Ve středu 12. 4. místo do tělocvičny si třída 6.A vyrazila zasportovat do Jump arény v Ústí.

Dvě hodiny pohybu utekly rychle,

že se ani nechtělo dětem odcházet.

Bylo to super a už se těšíme, že zase někdy vyrazíme.

K. Magasaniková

• Barevné dny

• Pro velký úspěch jsme před Velikonocemi znovu uspořádali Barevné dny

Zatímco minulý rok se barvy určovaly podle názvu dní, letos jsme vsadili na tradiční velikonoční barvy, které vyjadřují určitou symboliku. S tou se žáci seznámili na chodbě školy, kde byly umístěny informační letáky.

I letošní kolo bylo napínavé a zapojily se téměř všechny třídy.

V 1. kategorii vyhrála třída 3.B, ve 2. kategorii 4.B a 5.A, 3. kategorii 7.B.

Všem výhercům gratulujeme a mohou těšit na slíbenou odměnu.

Těšíme se na příští rok....

• Projektový den Easter egg hunt

• Ve 3.-9. ročnících (kromě 5.ročníků) probíhal ve dnech 4.-5.4. projektový den Easter egg hunt. Děti doslova pořádaly hon na vajíčka a plnily zadané úkoly. Vítězové si pochutnali na čokoládovém zajíčkovi a ostatní si vysloužili čokoládová vajíčka.

Happy Easter

Pavlína Čejková, Dana Rysová, Andrea Klímová