• Sbíráme použité baterie
        (v rámci projektu „Recyklohraní“)

Proč?
        Všichni přece víme, že baterie do odpadkového koše nepatří – ničí naše prostředí!!!

Kam?
        Sběrná nádoba (zelená dřevěná) se nachází v přízemí pavilonu 2. stupně vedle třídy 4.B.

Více info?
        www.recyklohrani.cz

V naší škole se děti učí třídit odpad a tím pomáhat přírodě kolem sebe.

V rámci celostátního projektu Recyklohraní sbíráme i v tomto školním roce

drobná elektrozařízení:

1.    spotřební elektroniku
               (rádia, radiobudíky, DVD přehrávače, MP3 přehrávač, discmany, videokamery, fotoaparáty,  walkmany, elektronické chůvičky, domácí meteostanice…)

2.    IT elektronika
              (klávesnice, myši, zdroje, PDA, GPS, kalkulačky, telefony, mobily, záznamníky….)

3.    domácí spotřebiče
               (rychlovarné konvice, žehličky, fény, holicí strojky, váhy, mlýnky, topinkovače….)

4.   elektronické  hračky
              (autíčka na dálkové ovládání, herní konzole, digitální  hry….)

Použité elektrozařízení odevzdávejte do kabinetu D, p. učitelce N. Gajdošové.

Sbíráme starý chleba pro lesní zvířátka

Starý, suchý a nepotřebný chleba neskončí v popelnici, ale v krmelcích v Telnici a Krásném Lese.

Prosím, přebytečný chléb odevzdávejte do kabinetu D paní učitelce Gajdošové, která jej předá mysliveckému sdružení.

Kdy?        každé úterý
        V kolik?   v 7.00 – 7.55 hod.
        Kde?        před ZŠ Chlumec
        Začátek? 11. 9. 2018

Poznámka: prosíme o sešlápnutí pet-lahví

Dne 19. 9. 2017 zahajujeme pro žáky prvního stupně naší školy tradiční  „Soutěž ve sběru lesních plodů“.

Na vámi sebraných kaštanech a žaludech si pochutnají lesní zvířátka
        z Telnice a Krásného lesa.

PS 1: jeleni, srnky i ostatní děkují
                          PS 2: každý sběrač bude odměněn
                          PS 3: žáci druhého stupně se mohou také zapojit
                          PS 4: prosím, neničte při sběru kaštanů stromy!!!

Více informací se dozvíte u třídních učitelů a p. uč. Gajdošové.

Soutěž pro první pololetí školního roku 2018/2019
        VĚNUJ   MOBIL
        Cílem soutěže je sběr vysloužilých mobilních telefonů, které jinak zůstávají bez využití v domácnosti.
        Funkční přístroje se zkontrolují a předají těm, kteří je potřebují – nejčastěji dětem z dětských domovů. Nefunkční jdou na recyklaci.

Máte-li nabíječku a baterku – připojte, prosím, k telefonu.

Nevyužité mobilní telefony odevzdávejte do kabinetu D v přízemí pavilonu druhého stupně p. učitelce N. Gajdošové.
        Vítěze na prvních místech odměníme...!!!