• Informace o provozu podatelny a o podmínkách přijímání dokumentů

a) adresa pro doručování dokumentů a analogové podobě. Dokumenty v digitální podobě doručované na přenosných technických nosičích dat škola nepřijímá.

Podatelna

Základní škola, Muchova 228, Chlumec – příspěvková organizace

Muchova 228, 403 39 Chlumec

b) úřední hodiny podatelny

Po – Pá: 6:30 – 12:00  12:45 - 14:00

Mimo dny státních svátků a v době prázdnin dle telefonické domluvy

c) elektronická adresa podatelny (adresa elektronické pošty):

podatelna@zschlumec.cz

d) identifikátor datové schránky:

5zw3tgu

Pravidla pro potvrzování doručení datových zpráv:

Podatelna potvrzuje, že zpráva byla doručena, zasíláním zprávy. Zpráva potvrzující doručení datové zprávy není potvrzení splnění náležitostí podání podle jiných právních předpisů. Podatelna zasílá zprávu o doručení nejpozději v první pracovní den, který bezprostředně následuje po dni doručení. Podatelna zasílá zprávu o doručení na elektronickou adresu, ze které byla zpráva odeslána. Pokud se zpráva o doručení vrátí podatelně jako nedoručitelná, podatelna provede jeden opakovaný pokus o její doručení.

e) přehled dalších datových formátů dokumentů obsažených v datové zprávě, ve kterých veřejnoprávní původce přijímá dokumenty v digitální podobě, včetně jejích technických, popřípadě jiných parametrů:

Formáty datové zprávy, které podatelna v digitální podobě přijímá, jsou stanoveny dle přílohy č. 3, vyhlášky MVČR č. 194/2009 Sb. o stanovení podrobnosti užívání a provozování ISDS

a) Portable Document Format/Archive (PDF/A, ISO 19005)

b) Portable Network Graphics (png, ISO/IEC 15948)

c) Tagged Image File Format (tif/tiff, revize 6 – nekomprimovaný)

d) JPEG File Interchange Format (jpeg/jfif, ISO/IEC 10918)

e) video programový nástroj pro komprimaci dat (kodek) Moving Picture Experts Group Phase 1/Phase 2 (mpeg1/mpeg2, ISO/IEC 13818)

f) zvukový programový nástroj pro komprimaci dat (kodek) MPEG-1 Audio Layer 2/Audio Layer 3 (mp2/mp3)

g) Waveform audio format (WAV), modulace Pulse-code modulation (pcm)

h) Portable Document Format (pdf) i) Extensible Markup Language Document1 (xml) j) 602XML Filler dokument (fo/zfo)

k) Hypertext Markup Language Document (html/htm)

l) Open Document Text (odt)

m) Open Document Spreadsheet (ods)

n) Open Document Presentation (odp)

o) prostý text (txt)

p) Rich Text Format (rtf)

q) MS Word Document (doc/docx)

r) MS Excel Spreadsheet (xls/xlsx)

s) MS PowerPoint Presentation (ppt/pptx)

t) Graphics Interchange Format (gif)

Celková velikost zprávy posílané do podatelny nesmí přesáhnout 6 MB.

Celková velikost zprávy posílané do datové schránky nesmí přesáhnout 20 MB.

f) nakládání s dokumenty

Pokud je škole dodán dokument v analogové podobě, který je neúplný nebo poškozený tak, že jej nelze zobrazit uživatelsky vnímatelným způsobem, nebo dokument v digitální podobě, který není dostupný podatelně, a lze-li z něj určit odesílatele a jeho kontaktní údaje nebo elektronickou adresu odesílatele, vyrozumí škola odesílatele o zjištěné vadě dokumentu a stanoví další postup pro její odstranění. Nepodaří-li se škole ve spolupráci s odesílatelem vadu dokumentu odstranit, škola dokument nezpracovává. Škola také nezpracovává dokument v analogové podobě, který je neúplný nebo poškozený tak, že jej nelze zobrazit uživatelsky vnímatelným způsobem a současně z něj nelze určit, kdo jej odeslal.

Škola postupuje podle předešlého odstavce ě, pokud zjistí, že doručený dokument v digitální podobě včetně datové zprávy, v níž je obsažen, je neúplný, uživatelsky nezobrazitelný, obsahuje škodlivý kód a není ve, školou akceptovatelných, formátech.