• MASOPUST

• Žáci prvního stupně přišli v úterý 25. února do školy v maškarních kostýmech a zúčastnili se tradičního masopustního průvodu masek. Seznámili se s významem svátku Masopust a jeho tradicemi.

Klasické masopustní období trvá tři dny před Popeleční středou. Datum není pevné, protože se odvíjí od Velikonoční neděle.

• Masopustní neděle    23. února 2020
            • Masopustní úterý       25. února 2020
            • Popeleční středa        26. února 2020
            • První jarní úplněk        8. dubna 2020
            • Velikonoční neděle    12. dubna 2020
            • Velikonoční pondělí   13. dubna 2020
          • PŘEHAZOVANÁ - 3.místo v okresním kole

•  26.2. proběhl v Ústí nad Labem turnaj  v přehazované  žáků a žákyň 4.-5.tříd. Po vyrovnaných zápasech v základní skupině jsme postoupili mezi nejlepší čtyři družstva.  V boji o postup do finále se ZŠ E. Krásnohorská nám chybělo to sportovní štěstíčko a prohra ve třetím rozhodujícím setu 8:10 opravdu zamrzela……i ta slzička ukápla…..

Zápas o třetí místo se ZŠ Vinařská bylo také velké drama. Rozhodovalo se až ve třetím setu - tentokrát se šťastným koncem pro nás. Vyhráli jsme 10:6.

Ze zisku poháru a medailí jsme měli opravdu velkou radost !!

Družstvo tvořili:

Jakub Bláha, Štěpán Pazdera, Aleš Pavlas, David Beyr, Láďa Provazník, Markéta Bednářová, Karolína Toušková a Eliška Pišlová.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme k úspěchu !!

• Lyžařský kurz žáků 4. a 5. tříd - pozdrav č. 3.

• Úterní den opět deštivý, běžkaři na kolečkových lyžích, proudy vody zdaleka nepřipomínaly Ladovu zimu. Ale my jsme si den opět užili. Dopoledne jsme absolvovali 2 závody. Při šipkované jsme plnili vědomostní úkoly, které byly vlastivědně zaměřené. Cestou zpět jsme se proběhli formou štafetového běhu. Odpoledne nás čekalo překvapení. Byli jsme na výletě v Obervüsenthalu v akváriu, kde jsme žasli nad barevností vodního světa a snažili jsme se písemně zaznamenat z prohlídky co nejvíce zajímavostí. Zítra večer nás totiž na toto téma čeká soutěž.

• Lyžařský kurz žáků 4. a 5. tříd

• Posíláme deštivý pozdrav z Loučné. Zatím vítr, led, technický sníh na sjezdovkách, mnoho lidí. Ale my si nenecháme počasím pobyt pokazit. Doufáme v lepší sněhové podmínky. Dnes turistika, prohlídka lyžařských svahů, soutěže, večer plný zábavy, stolní hry  a film. Všichni jsme v pořádku. SKOL!

• I jazyky mají svoji olympiádu

• V uplynulém měsíci proběhla školní a okresní kola v olympiádě z anglického a německého jazyka. Školních kol se zúčastnilo 30 žáků a do okresního kola postupoval vždy pouze vítěz. V německém jazyce uspěla Johana Pribanová z 9. A. V anglickém jazyce v mladší kategorii zvítězila Rozárie Kindlová (7.A) a mezi staršími zabodoval Antonín Višňák (9.B). Všichni nás úspěšně reprezentovali v okresním kole a v konkurenci všech ústeckých škol obsadili krásná 5. místa, jen těstě za stupni vítězů.

Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.