• Vezeme bronz!

• V pondělí se děti z Chlumecké základky, vydaly na cestu do ZŠ Vinařská odehrát turnaj v přehazované. V základní skupině padlo krásné druhé místo. Následně nás čekalo finále o 3. a 4. místo. Zde jsme urvali bronzovou medaili proti nelehkému soupeři. V závěru byl vyhlášen Jakub Dittrich jako nejlepší hráč turnaje!

• ANGLIE – 5. DEN – LONDÝN 2

• Dnešní den nám začal opravdu časně. Již po 6 hodině místního času jsme se rozloučili s našimi hostiteli a vydali se opět do Londýna. Dnešní putování bylo ve znamení slavných osobností. Vydali jsme se po stopách členů královské rodiny, slavného zpěváka skupiny Queen, kouzelníka z Bradavic a detektiva s dýmkou. Jména osob a místa s nimi spojená jsou pro Vás jistě velmi lehkou hádankou. Opět jsme se projeli metrem, ale zároveň jsme nelenili. Dle dostupné technologie jsme ušli nejméně 14 kilometrů. Vhod přišel i odpočinek ve stínu a v parku, protože sluníčko mělo opět napilno. Čas zbyl i na malou oslavu. Nyní již sedíme v autobuse a před námi je opět přibližně dvacetihodinová cesta domů.

• ANGLIE – 4. DEN – SALISBURY, STONEHENGE, BATH

• V sobotu nám opět přálo počasí, na Anglii až nezvykle teplé a opět bez deště. Proto jsme mohli vyrazit do malebného centra města Salisbury, kde jsme si prohlédli slavnou gotickou katedrálu s nejvyšší věží v Anglii. Také jsme nasávali energii v nejznámějším prehistorickém místě Anglie – ve Stonehenge. Poslední zastávkou bylo lázeňské městečko Bath.

Dnes jsme zároveň velmi pilně procvičovali angličtinu při nákupech a zatočili s naším kapesným. V poundlandu jsme sehnali vše za jednu libru a šatní skříň obohatili hadříky z Primarku. Teď jsme již na cestě k našim anglickým rodinám, kde strávíme poslední noc.

• ANGLIE – 3. DEN – STRATFORD, WARWICK, OXFORD

• Třetí den našeho putování jsme zahájili vyměňováním dojmů a poznatků z našich rodin, jejich jídelníčku a bydlení. Všechny rodiny jsou velmi vstřícné, většina z nich má psy a kočky, některé z nich nám naplánovaly i večerní program v podobě karaoke a pobytu na pláži. Ve stravě jsou rozdíly. Někteří z nás si mohli vybrat, jiní měli pouze mražené polotovary. Největší rozčarování bylo z bydlení. Pěkné domy zvenčí jsou uvnitř menší, skromně zařízené a možná i neuklizené. Alespoň si budeme vážit toho, co máme doma.

Cílem dnešního poznání byla města spojená s historií, literaturou a vzděláním. Naším prvním cílem byl Stratford nad Avonou, rodiště W. Shakespeara. Poté jsme se přesunuli do Warwicku, kde jsme navštívili jeden z nejkrásnějších středověkých hradů. Cestu jsme zakončili v univerzitním městě Oxfordu.

• ANGLIE – 2. DEN – LONDÝN

• 9. květen jsme strávili v Londýně. Fotografie mluví za vše. Opravdu jsme viděli, co se dalo. Průvodce nám říkal veškeré zajímavosti. Navštívili jsme hlavní symboly města. Poznáte všechny? Také jsme vyzkoušeli netradiční dopravní prostředky: loď po Temži a nejnavštěvovanější britskou atrakci Londýnské oko. Teď už se přesouváme do rodin blíže k výletním místům, která nás čekají v následujících dvou dnech. Ale do Londýna se ještě v neděli vrátíme.

• ANGLIE – 1. DEN – CESTA

• Ve středu 8. 5. vyrazila skupina žáků 7. –  9. tříd na poznávací zájezd do Anglie.  Dvaceti hodinová cesta uběhla rychle. Průvodce měl pro nás spoustu informací a zábavy. Projeli jsme Německo, Nizozemsko, Belgii, ale nejzajímavější část nás čekala z pobřeží Francie do Anglie, kdy jsme tuto část absolvovali železničním eurotunelem. Celá 50 kilometrová trasa vede pod Lamanšským průlivem, kde průměrná hloubka je 45 metrů. V půl šesté ráno nás už vítaly paprsky slunce v metropoli Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Dnes máme v plánu pěší okruh za pamamětihodnostmi  tohoto města. Večer už se těšíme do hostitelských rodin, co nám dobrého uvaří, zda nám připraví typickou „English breakfast“.

• Schůzka rodičů budoucích žáků 1. tříd a rodičů dětí přípravné třídy

• První společná schůzka rodičů žáků a dětí, které půjdou od září 2024 do školy, proběhne dne

20. 6. 2024  v 16 30h ve školní jídelně.

Setkání proběhne za přítomnosti vedení školy, třídních učitelek budoucích 1. tříd a vyučující přípravné třídy, vedoucí školní družiny,  vedoucí školní jídelny.

Seznámíme Vás s nejdůležitějšími informacemi ohledně chodu školy, s učebnicemi, pomůckami pro budoucí školáky, s rozdělením dětí do tříd, přichystáme k podpisu potřebné dokumenty, odpovíme Vám na dotazy.

Těšíme se shledání.

L. Suchá, ředitelka školy

• Úspěšné pondělí na vybíjené!

• Kluci ze čtvrtých a pátých ročníků se vydali na okresní kolo ve vybíjené. V základní skupině vyhráli každý zápas a postupovali tak z prvního místa. Finálová skupina se nám bohužel tolik nepovedla a tak si odvážíme pohár a medaile za krásné 3. místo!

• Chlumec - Kyšperk a zpět

• Odpolední dobrovolný výlet, trasa Chlumec - Kyšperk a zpět. I přes náhlé změny počasí jsme výlet zvládli i s opékáním buřtů. Těšíme se na další výpravu.

• Na hrad...

• Exkurze 7.A + 7.B na hrad Rýzmburk s přespáním v Oseku. Děkujeme účastníkům.

• Ukliďme Česko

• Žáci naší školy se opět zúčastnili celostátního projektu Ukliďme Česko s názvem Za Chlumec krásnější.

Děkujeme všem třídám, které pomohly s úklidem našeho města, které je zas o něco krásnější (a čistější).