• ŠKOLNÍ KOLA OLYMPIÁD V CIZÍCH JAZYCÍCH

• V uplynulém týdnu proběhla školní kola olympiád v anglickém a německém jazyce. Celkem se zúčastnilo 76 žáků, kteří popisovali obrázky, snažili se porozumět poslechu a vyprávěli na zadané téma. Výsledky byly velmi těsné a každý předvedl to nejlepší, co umí. Bohužel postoupit do okresního kola může pouze vítěz. A takto to dopadlo v jednotlivých kategoriích:

NĚMECKÝ JAZYK: 1. Šípek M. (9A), 2. Toušková K. (9B), 3. Pavlasová T. (9B)

ANGLICKÝ JAZYK – KATEGORIE I: 1. Hrochová K. (7B), 2. Levý F. (6A), 3. Taterová T. (7A)

ANGLICKÝ JAZYK – KATEGORIE II: 1. Toušková K. (9B), 2. Korbelová S. (9A), Machová J. (9A), Vondráčková K. (9A), Višňák M. (9B), Steiner Š. (8A), 3. Šípek M. (9A)

Všem gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v okresním kole.

• Friday Pyjamas party? Why not?! 😊

• V pátek 19.1. šli všichni čtvrťáci do pyžam. Byla to zábava, ve skupinkách jsme plnili úkoly na téma „oblečení“, zkrátka jsme se nenudili!

K. Šponarová, D. Rysová, A. Klímová

• Na koho se obrátit

• Leták s názvem Na koho se obrátit,  obsahující kontakty a tipy na linky důvěry a krizová centra naleznete...zde. Leták má sloužit jako rychlá pomůcka v případě potřeby krizové intervence.

• MiniEkotým

• MiniEkotým – jsme skupinka nadšených dětí ze 4. a 5. třídy pod vedením paní učitelky Krupičkové a Eklové – jakási „přípravka“ pro školní Ekotým – a od října letošního školního roku se pravidelně každý týden scházíme.
            Na svých schůzkách společně řešíme „eko“ témata, která se týkají nejen života v naší škole (třídění odpadů, úprava prostředí, péče o zahradu…), ale i okolí školy. Nebojíme se přiložit ruku na pomoc zvířátkům – sbírka dek, pelíšků, hraček a krmiva + vlastní výrobky a jejich prodej na vánočních trzích-na podporu zvířecího útulku, účastníme se také všech školních sběrů (baterie, PET, papír, lesní plody, suché pečivo…).
            Na poslední schůzce jsme „nadělili“ ptactvu v okolí školy lojové koule, které jsme sami vyrobili. 😊
            Do konce školního roku máme v plánu ještě řadu dalších akcí např. sázení cibulovin, výlet do ZOO výukové dílny, návštěvu záchranné stanice pro ohrožená zvířata, znovuvybudování „hřbitova odpadků“ s informačními tabulkami, společné akce s Ekotýmem atd. atd.
            Věříme, že naše aktivity mají smysl a doufáme, že jednou posílíme řady kamarádů z „velkého“ Ekotýmu 😊