• KROUŽKY FRČÍ

• Začátkem října se rozběhly na škole mimoškolní aktivity. A i po vyučování je v prostorách školy opravdu živo. Pedagogové, vychovatelé i asistenti se věnují dětem při sportovních, kreativních i vědomostních aktivitách. Aktuální nabídku právě probíhajících kroužků naleznete zde.

• ÚSPĚCHY ZE STOLNÍHO TENISU

• V uplynulých týdnech se zúčastnila naše čtyři družstva okresního kola ve stolním tenise a nevedla si vůbec špatně. Účast na všech turnajích byla velmi hojná a my se vždy umístili v horní polovině startovního pole, dokonce jsme získali i medaili.

6. místo obsadili chlapci ze 6. a 7. tříd – Vrbata K., Dubský A., Berka Š. a Ryška.

5. místa získala obě naše dívčí družstva ze 6. a 7. tříd – Taterová T., Javůrková S. a Šištíková A. a z 8. a 9. tříd – Vojtková T., Škrletová A., Pišlová E.

Nejlepšího výsledku, 2. místo, vybojovali chlapci z 8. a 9. tříd – Mašek D., Novák V., Višňák M. a Hodan M.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a těšíme se na další úspěchy.

V Běhounková

• Veletrh vzdělávání

• Žáci z devátých ročníků se zúčastnili Veletrhu vzdělání v rámci předmětu Volba povolání a především v souvislosti s blížícím se hlášením na střední školy.

Jedná se důležité životní rozhodnutí, které jim bude určovat a formovat profesní, ale i osobní život.

Na Veletrhu vzdělání, který byl letos v Kulturním domě Ústí nad Labem, mělo své zastoupení na desítky středních škol z regionu, ale také např. Armáda ČR, Policie ČR a záchranná služba.

Každá škola poskytovala cenné informace jak od pedagogů, tak od současných studentů, rozdávala informační letáky a prezentovala předváděcí činnosti, týkající se jejích oborů.

Našim deváťákům přejeme dobrou volbu a hlavně, aby jim jejich plány vyšly.

• Pokus v 5.B

• V hodinách přírodovědy jsme si povídali o vyvřelých horninách, a proto jsme se pustili do pokusu. Vymodelovali jsme si sopku a po smíchání ingrediencí se z ní začala chrlit láva. V českém jazyce jsme napsali pracovní postup, a tak můžeme pokus doma zopakovat.

• Drakiáda 8.B

• V pondělí jsme se jako celá třída odreagovali od učení pouštěním draků do větru. Někdo si přinesl vlastního a někdo si draka vytvořil. Každý drak byl jiný a hned bylo poznat, že byli všichni velmi kreativní. Po vytvoření nových draků jsme se všichni odebrali ze školy na pole, kde jsme draky otestovali.  Následně jsme se všichni rozdělili do skupin a soutěžili s draky i bez. Myslím, že to všechny opravdu bavilo a moc se těším na příští zábavné aktivity.

Jiří Wolf 8.B

• Skanzen Zubrnice

• Dne 10.10.2023 se třídy 4.B a 2.C vydaly do krásného Zubrnického skanzenu pod vedením Igora Hnízda a čtyř sličných paní učitelek. Přímo v srdci vesničky si děti vyzkoušely, jaké je mít výuku jako před 100 lety. Tresty jako rána rákoskou a klečení na hrachu bylo na denním pořádku. V závěru nechyběly ani buchty v plátěném váčku :-).

• Návštěva výtvarné dílny 5.B

• V rámci pracovních činností jsme navštívili kino Hraničář, kde jsme si vyzkoušeli novou techniku- výrobu ručního papíru. Zvládli jsme to skvěle a bavilo nás to. Už se těšíme, až papír uschne a odneseme si ho domů.

• Den české státnosti v 5.B

• Svátek Svatého Václava jsem si připomněli miniprojektem. Čekalo nás několik úkolů: vyhledat informace podle pokynů, sestavit přísloví, vyrobit laptop a k tomu jsme popíjeli ovocný čaj. Projekt se nám povedl a získané informace se nám budou hodit.

• Přespolní běh

• Nejlepším běžcem byl Denis Munčinský, který vyhrál celý závod a dostal medaili za první místo v kategorii 4.-5. třída.

Blahopřejeme :-)

• Návštěva Bioparku Teplice

• V rámci PVP Eko se vydala skupina 6. a 7. tříd do malé ZOO v Teplicích. Počasí nám moc nepřálo, bylo horko.

Děti měly možnost nakrmit lamu a ovce, které se také v ZOO nachází.

Bohužel se kvůli času stihla jenom venkovní část bioparku. P. uč. Gajdošová navrhla, že můžeme někdy znovu přijít na prohlídku a pomoc i s úklidem výběhů.

Výlet jsme si moc užili.

Aneta Chludilová a Veronika Veselá (7.B)

• Soutěž ve sběru lesních plodů

• Dne 23. 9. 2023 zahajujeme pro žáky prvního stupně naší školy tradiční Soutěž ve sběru lesních plodů.

Na vámi sebraných kaštanech a žaludech si pochutnají lesní zvířátka z Telnice a Krásného lesa.

PS 1: jeleni, srnky i ostatní děkují

PS 2: každý sběrač bude odměněn

PS 3: žáci druhého stupně se mohou také zapojit

PS 4: prosím, neničte při sběru kaštanů stromy!!!

Více informací se dozvíte u třídních učitelů a p. uč. Gajdošové.

Kaštany a žaludy noste k bočnímu dolnímu vchodu (u bytu pana školníka). Je možné tam zajet přímo autem. Nasbírané množství lesních plodů nahlaste

• 2.C na výletě

• V pondělí 18. září třída 2. C využila krásného počasí a vydala se na výlet na vyhlídku U laviček. Děti se rozdělily do týmů a cestou si zahrály bojovou hru - luštily rébusy, plnily různé úkoly a hrály v lese hry. Den to byl opravdu povedený a všichni se shodli, že by si ho klidně zopakovali znovu.

• Štrůdl s láskou motaný 😊

• Ve čtvrtek se 4.B vrhla do školní kuchyňky a loupala, strouhala (většinou jen jablíčka :-D), válela (těsto), sypala (a rozsypávala), potírala (nohavice – závinu), drtila (ořechy), zavinovala, zdobila (občas zlobila :-D), pekla, omývala (nádobí a chvílemi i paní učitelku :-D) zametala, vytírala, jásala a ochutnávala…zkrátka upekla 12 „noh“ vynikajících! jablečných štrůdlů, kterými pohostila své rodiče na rodičovské schůzce, posvačila je (štrůdly :-D) a podělila se s kamarády a učiteli z jiných tříd 😊

• Škola v přírodě 8. tříd

• Žáci 8. tříd vyjeli na školu v přírodě do Hrachova. Dopoledne probíhala výuka, odpoledne jsme trávili různými hrami a aktivitami v přírodě. Děti chválíme, byly perfektní a těšíme se na další společné výjezdy.

Kubíková, Čejková, Brebisová, Franzová