• Piškvorky

„ Je to taková rodinná tradice. Již můj otec nosil v žákovské knížce poznámky, že se nevěnuje učivu a tajně pod lavicí hraje se sousedem piškvorky.“

J. da Cimrman

„ Zatímco vyprávím o těžkém mládí Volodi Uljanova, znehodnocuje školní sešit nesmyslným čmáráním koleček a křížků!“

zápis v žákovské knížce

Jak lze poznat z výše uvedených ukázek, má hra v piškvorky hluboce zapuštěné kořeny mezi mládeží školou povinou. Ta si tímto počínáním zpestřuje již tak dosti zajímavé učivo. Nejinak tomu je i na naší škole. S vědomím neúčinnosti kázeňských postihů a poučeni bojem Dona Quijotea jsme se rozhodli přenést tuto hru z undergroundového prostředí na školní lavici uspořádáním turnaje.

Nápad se setkal s pozitivním ohlasem a 12. září se v učebně IX.A sešlo dvanáct statečných žáků, kteří mezi sebou svedli nelítostné boje. Ve vzduchu byly cítit vášně, prostředí u mnoha hracích stolů bylo nabité emocemi, o radostné výkřiky nebyla nouze. Hráči se nebáli projevit emoce nad umístěným křížkem, diváci si žádali autogramy mistrů, dožadovali se selfíček se svými idoly.

Během hodiny urputného zápolení vykrystalizovala finálová dvojice. Dle hlasů soupeřů se jednalo o Malé Velké finále. Na jednu stranu čtverečkovaného papíru usedl Vítek Poupě a na druhou Dominika Šustrová. Tužky se po papíru míhaly, útok střídal obranu a sledovat strategické linie bylo za chvíli nad síly obyčejných smrtelníků. Opravdu radost pohledět. Troufám si tvrdit, že finálové partie vstoupí do dějin a ještě nějakou dobu budou studovány.

Vítězem se stal a titul Mr. Piškvor převzal Vítek Poupě. Druhé místo obsadila Dominika Šustrová a na třetí pozici se probojoval Radovan Šíf.

Všem účastníkům děkujeme za svedené bitvy!

Za pořadatele:

Patrik Černý