• Zlatý oříšek - krajské kolo

   V úterý 9.10.2018 proběhlo v Domě dětí a mládeže v Ústí nad Labem krajské kolo akce Zlatý oříšek. Anička a Vládík Kuželkovi se zúčastnili a Vládík obdržel Zlatý oříšek s postupem do celostátního kola a Anička obdržela nominaci  možného postupu do celostátního kola.

   Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v celostátní kole

   Turnaj v malé kopané

   V prvním říjnovém týdnu se zúčastnili naši žáci z šestého a sedmého ročníku turnaje na FZŠ České Mládeže v malé kopané. Jejich soupeřem byla ZŠ Palachova a pořádající škola FZŠ České Mládeže. O motivaci zde bylo postaráno, poněvadž vítěz turnaje postoupil do další fáze soutěže. První zápas naši svěřenci odehráli se ZŠ Palachova. Zápas byl velice vyrovnaný, avšak nakonec z vítězství se radoval soupeř. K druhému utkání naši reprezentanti nastoupili proti FZŠ České Mládeže. V tomto utkáni si spravili náladu a svého soupeře přestříleli. Turnaj probíhal v duchu fair play, byla vidět úcta k soupeři i pohledná kombinace. I když naši svěřenci nepostoupili, přeci jen bych jim velice rád poděkoval za příkladnou reprezentaci školy. Je nutné zde ještě poukázat na trio Klimeš, Šebek, Habrdle, kteří předvedli skvělé výkony a dělali radost nejen svým spoluhráčům, ale i přihlížejícím divákům a pedagogům.

   VENDULA HRNČÍŘOVÁ PŘEBORNICÍ OKRESU

   ATLETIKA: VENDULA HRNČÍŘOVÁ PŘEBORNICÍ OKRESU V ATLETICKÉM ČTYŘBOJI  a  3.místo družstva starších žákyň !!!

   Ve středu 26.9.2018 proběhly na městském stadionu v Ústí nad Labem závody v atletickém čtyřboji základních škol.

   Největšího úspěchu dosáhla Vendula Hrnčířová, která všechny čtyři disciplíny – 60m, skok vysoký, hod míčkem a vytrvalost 800m - zvládla ve vynikající formě a získala celkové vítězství v kategorii starších žákyň.

   Družstvo starších žákyň ve složení Vendy Hrnčířová, Kiki Zettlitzerová, Majda Kleckerová, Anče Škrletová a Míša Pavlousková získalo krásné třetí místo !!!

   Družstva mladších žáků a žákyň také bojovala, ale na zisk medailí to zatím nestačilo. Snad příště.

   Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

   Přespolní běh 21.09.2018

   Krásné páteční počasí napomohlo k tomu, aby se mohl zrealizovat závod v Přespolním běhu na ZŠ E. Krásnohorské. Naše škola vyslala reprezentanty z šestého a sedmého ročníku, kteří poměřili vytrvalostní schopnosti se svými vrstevníky, ovšem z jiných škol.  Tým složený z dívek startoval jako první. Po slušném prvním kole ovšem začaly docházet síly, nicméně touha dokončit závod byla silnější. Druzí startovali chlapci,

   i zde bylo patrné velké odhodlání a snaha dokončit závod v co nejrychlejším čase, ovšem na stupně vítězů to nestačilo. Rád bych poděkoval všem zúčastněným žákům za vzornou reprezentaci.

   Přespolní běh 5. ročníků

   Vybraní zástupci sportovců z 5. tříd se 21. září účastnili přespolního běhu na ZŠ Elišky Krásnohorské. K dosažení 2. místa v kategorii dívky (4.,5. roč.) a 7. místa - chlapci, z celkem deseti škol, napomohla školní i domácí příprava =), jejich pevná vůle a především chuť zvítězit. Spokojený tým si tak odnesl pohár.


   Vítězství  žáků 5.tříd v atletickém trojboji

   Dne 6.června 2018  proběhlo na atletickém stadionu v Ústí nad Labem okresní kolo žáků v atletickém trojboji. Hoši po výborných výsledcích ve skoku dalekém, hodu míčkem a běhu na 50m obsadili v celkovém hodnocení družstev 1.místo.

   Ani naše děvčata se neztratila. Ač bojovala, skončila těsně pod stupni vítězů a zisk 4.místa v okrese, je také velkým úspěchem.

   Školu reprezentovali:
   Terka Hodná, Eva Kysilková, Lenka Lüftnerová, Terka Marková a Nikča Tranová
   Tomáš Habrdle, Vašek Hromas, Martin Rusňák, Michal Šebek, Šimon Špička a Kimi Zita.

    Hoši 5.tříd získali 2.místo v okresním kole turnaje ve vybíjené

   19.4. na ZŠ Rabasova v Ústí nad Labem se sešla 4 nejlepší družstva v okrese, která si vybojovala postup ze základních skupin, aby bojovala o okresního přeborníka a možnost postupu do krajského kola.

   Našim hochům chyběl ten pomyslný krůček k vítězství. První dva zápasy vyhráli a ve třetím závěrečném, kde se rozhodovalo o celkovém vítězi, podlehli po vyrovnaném boji ZŠ E.Krásnohorské.

   Zisk 2.místa v okrese je přesto dalším velkým sportovním úspěchem našich žáků !!!!

   Družstvo tvořili: Petr Březina, Tomáš Cerman, Jan Fridrich, Václav Hromas, Tomáš Habrdle, Vilda Hedrlín, Dominik Janda, Martin Rusňák, Michal Šebek, Šimon Špička, Tomáš Šťastný, Kimi Zita

   3.místo v okresním kole na turnaji ve vybíjené

   Dne 9.4.2018 proběhl na ZŠ Rabasova v Ústí nad Labem turnaj ve vybíjené děvčat 4.-5.tříd.

   Naše děvčata předvedla výborný výkon a zisk třetího místa v okrese byl velkým překvapením.

   Školu reprezentovaly:

   Bára Michalová, Rozárie Kindlová, Terka Hodná, Štěpánka Kuklíková, Terka Marková, Kristýna Toušková, Nikola Tranová, Naty Lacinová,Eva Kysilková, Lucka Hrebíčková, Míša Maruštíková a Lenka Lüftnerová

   2.MÍSTO V KRAJSKÉM FINÁLE V PŘEHAZOVANÉ 5.tříd

   Dne 15.3.2018 se sešli v Jirkově vítězové okresních kol v přehazované, aby bojovali o co nejlepší umístění v kraji. Naši hoši předvedli výborné výkony a osadili krásné 2.místo.

   V prvním zápase s místním Jirkovem nám chybělo to pověstné sportovní štěstíčko. Ač naši měli již mečbol, zápas nedotáhli do vítězného konce a s pozdějším vítězem celého turnaje prohráli těsně v rozhodujícím třetím setu.

   Následující zápasy s Mostem a Žatcem vyhráli a hoši se mohli radovat ze stříbrných medailí a poháru.

   Družstvo tvořili: Petr Březina, Tomáš Cerman, Tomáš Habrdle, Vilém Hedrlín, Patrik Kačírek, Matyáš Nečas, Martin Rusňák a Kimi Zita.

   Hoši, blahopřejeme ke krásnému sportovnímu úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy !!!!!

   ÚSPĚCH ŽÁKŮ V OKRESNÍM KOLE ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY

   Dne 20.2.2018 se sešli nejúspěšnější řešitelé školních kol zeměpisných olympiád  v DDM v Ústí nad Labem, aby poměřili své zeměpisné vědomosti. A naši žáci se opět neztratili.

   Nikola Nováková v kategorii  8.-9.tříd zopakovala úspěch z loňského roku a potvrdila, že patří k nejlepším zeměpisářům v okrese a svým krásným 2.místem si zajistila účast v krajském kolem. Niki, držíme palce!

   Vojtěch Novák v kategorii 7.tříd získal 3.místo.

   Školu dále reprezentovali: Martin Hucek, Terka Červinková a Tonda Višňák.

   PŘEHAZOVANÁ DÍVEK 6.-7.tříd : 2.místo v okrese !!!!

   Turnaje se zúčastnilo celkem dvanáct družstev. Čtyři nejlepší družstva si vybojovala postup do závěrečné finálové skupiny. A naše děvčata byla mezi  nimi!!!

    Finálové boje proběhly dne 21.2.2018  v Ústí nad Labem na ZŠ Vinařská, kde se hrálo systémem každý s každým. Dvě vítězství a jedna prohra zajistila našim děvčatům krásné druhé místo – nečekané, překvapivé !

   Družstvo tvořily:  Naty Bílkovská, Viki Bílkovská, Sabča Janku, Laura Hodačová, Terka Kučerová, Kačka Pišlová, Karoli Tancošová, Klára Toušková

   DALŠÍ SPORTOVNÍ ÚSPĚCH  - 1.místo v okrese  v přehazované 5.tříd

   V úterý 13.2.2018 proběhly v Ústí nad Labem zápasy v základních skupinách. Naši žáci vybojovali druhé místo a postoupili do finálové skupiny, mezi čtyři nejlepší družstva.

   Finále se hrálo hned v pátek 16.2.  Pro naše hráče to byl den úspěšný. Zápasy to byly napínavé, vyrovnané.  Hoši bojovali a všechny zápasy vyhráli a stali se nejlepším družstvem v okrese ! ! !

   Družstvo tvořili: Cerman Tomáš, Fridrich Jan, Habrdle Tomáš, Hedrlín Vilda, Kačírek Patrik, Nečas Matyáš, Rusňák Martin, Šebek Michal, Zita Kimi.
   Hoši děkujeme za vzornou reprezentaci školy a držíme palce v krajském kole !

   V pondělí 29. ledna 2018
   se dva žáci naší školy Nikola Nováková (9.A) a Martin Kříž (9.A) zúčastnili okresního kola Olympiády v českém jazyce. Předcházelo mu kolo školní, ze kterého postoupil Martin z 1. místa a Nikola z místa druhého. 3. místo školního kola obsadila dvě děvčata z 8.B Marie Kleckerová a Barbora Liscová. Po úspěšném zdolání jazykového testu a slohové práce se Nikola Nováková umístila na výborném 3. místě a stává se tak postupujícím účastníkem do kola krajského. Martin skončil na 13. místě. Krajské kolo se uskuteční 4. 4. 2018. Všichni držíme palce!

   Úspěch chlumeckých olympioniků

   Dne 24. ledna 2018 se v prostorách Gymnázia a SOŠ dr. V. Šmejkala uskutečnilo klání úspěšných řešitelů školních kol Matematické olympiády. Zatím se jednalo pouze o kategorie Z5(pátý ročník ZŠ) a Z9 (ročník ponechávám na doplnění čtenářům). Zatímco v nejstarší  kategorii se i přes snahu nepovedlo našim žákům probojovat do okresního kola, v nejmladší kategorii měla chlumecká škola svá želízka v ohni, která se v nabité konkurenci neztratila, ba naopak zazářila. Svůj um v prostorech ovládaných čísly, geometrickými tělesy a jinou, pro normální pozemšťany alergenní havětí, prokázali Matěj Chaloupka, Terka Hodná, Štěpánka Kuklíková a Michaela Maruštíková. Štěpánka počítala, rýsovala a kombinovala a svým výkonem obsadila krásné dělené (jak jinak v matematice) 4.-6. místo se ziskem 13 bodů. Ještě lépe nabrousila svou tužku Michaela. Ziskem 15 bodů nechala své soupeře těsně za sebou a zvítězila.

   Žáci 1.stupně postupují po krásném 3. místě
   v okresním finále šachu do krajského kola v Litoměřicích. Školu reprezentovali: Kuželka Vladimír, Hodan Marek, Fridrich Jan, Nacházel Václav a Do Tuan Hunh. Děkujeme.

   OBROVSKÝ ÚSPĚCH !!! 2.místo v krajském kole ve stolním tenisu

   Dne 2.11.2017 se sešli vítězové okresních kol v Litoměřicích, aby v krajském kole poměřili své síly. A naše děvčata se v kategorii 8.-9.tříd neztratila a vybojovala nádherné 2.místo.

   Družstvo tvořily: Vendula Hrnčířová + Míša Pavlousková + Terka Pazderová

   Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme k získanému poháru a medailím :-)

   PŘESPOLNÍ BĚH – okresní kolo v Ústí nad Labem - 26.9.2017

   Družstvo hochů – Kimi Zita, Michal Šebek, Vašek Hromas, Martin Rusňák, Vilda Hedrlín a Matyáš Nečas - se vydalo na trať dlouhou jeden kilometr a v těžkém mokrém terénu vybojovalo krásné 5.místo z 11ti družstev v kategorii 5.tříd.

   Velkého osobního úspěchu dosáhl Kimi Zita, který v konkurenci šedesáti běžců doběhl na 2.místě.

   MÁME ZLATOU MEDAILI !!!!!!!!!!!!!!

   V okresním kole turnaje ve stolním tenisu v Ústí nad Labem dne 18.10.2017 vybojovalo

   družstvo starších žákyň 1.místo.

   Družstvo tvořily: Vendy Hrnčířová, Míša Pavlousková a Terka Pazderová.