• Zpátky do pravěku

     • Žáci 6.A a 6.B navštívili archeoskanzen v Březně u Loun, vyzkoušeli si původní způsob života a vrátili se plní zážitků.

     • Expedice Hazmburk

     • Dne 18.10.2019 proběhla exkurze žáků 8.A  na hrad Hazmburk. Cesta vedla z vlakového nádraží – Sladina p. Hazmburkem až na hrad Hazmburk a zpět. Značně jsme se zapotili, ale hrad jsem zdolali.

     • Grand Prix Ústeckého kraje v šachu

     • V sobotu 12.10.2019 začal nový ročník žákovských soutěží v šachu - Grand Prix Ústeckého kraje. Hrálo se v ZŠ v Povrlech. Naši hráči se zúčastnili v kategorii ml. žáků. Hrálo se na 7 kol švýcarským systémem. Z 20 účastníků skončil O. Stibor na 4 místě se ziskem 5 bodů. Další turnaj se uskuteční 9.11. v Teplicích.

      Z. Mittelbach

     • Úspěch žáků v přespolním běhu v Ústí nad Labem

     • Dne 30.9. proběhlo v areálu základní školy E.Krásnohorské v Ústí nad Labem okresní kolo v přespolním běhu. A naši žáci byli velice úspěšní !!!

      V kategorii  hochů 3.třídVojta Pilný doběhl  na krásném 2. místě.  V konkurenci dalších padesáti závodníků to byl obrovský úspěch  !!!

      V kategorii dívek 4.-5.tříd předvedly excelentní výkon čtvrťačky Majda Šponarová a Jaime Maree.  Majda si suverénně doběhla pro první místo a Jaime svojí obrovskou bojovností získala místo druhé.

      Soutěž družstev – výsledky:

      Družstvo dívek 4.-5.tříd ve složení Majda Šponarová, Jaime Maree, Štěpánka Červená, Bety Křížová, Maruška Fleková, Eli Berková - vybojovalo 1.místo !! 

      Přestože vítězným družstvem byla vyhlášena děvčata z pořádající školy a naše děvčata jako druhá….. při přepočítání bodů se ale potvrdilo, že došlo k chybě a po opravě výsledků první místo  připadlo našim
      děvčatům !!!!

      Bronzové medaile si přivezli hoši 3.tříd: Vojta Pilný, Tadeáš Munčinský, Šimon Berka, Lukáš Ryška, Adam Bříza a Robert Šváb

      Sedmá místa získala

                    - děvčata 3.tříd: Sofie Javůrková, Evelína Vrzalová, Nikola Weiznichtová, Aneta Šištíková  a Kačka Hrochová

                     -  a také hoši 4.-5.tříd: Aleš Hejný, Ondřej Stibor, Matěj Bucha , Jan Mauritz a Kuba Bláha

      Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a medailistům gratulujeme k úspěchu.