• Poděkování

     • Děkujeme rodičům Vojty Pánka ze  2.A , kteří věnovali našim žákům spoustu dětských knih. Knihy využijí někteří vyučující při výuce ve svých třídách a některé z knih putovaly do našich knihobudek.

      L. Suchá

     • Divadelní představení v angličtině

     • Ve středu 21.11. navštívily sedmé a deváté třídy hodinové představení v anglickém jazyce Joe and Jack.  Příběh vyprávěl o jednovaječných dvojčatech, kdy jednomu šlo o život a jeho bratr se ho snažil zachránit a zažíval mnoho komických situací. Ale vše se nakonec podařilo. 90 procent textu bylo v angličtině a může nás těšit, že většina žáků rozuměla celému představení.

     • Florbalový turnaj

     • Dne 20. 11. 2018 proběhl florbalový turnaj chlapců šestého a sedmého ročníku na ZŠ Vinařské – Ústí nad Labem. Naši reprezentanti zde poměřili své florbalové dovednosti s žáky ze ZŠ: Vinařské, Vojnovičové a Pod Vodojemem. Všechna utkání byla gólově produktivní, ať již na naší či soupeřově straně. Účastníkům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

     • BESEDA SE SPISOVATELKOU JITKOU VÍTOVOU

     • "Je to tu samý ošklivý brouk,“ naříkala Květuška. Najednou se před ní objevil velký pařez a holčička klopýtla. Celý svět se s ní zatočil. Všechno okolo ní bylo jiné a obyčejná tráva byla vyšší než ona. Něco se muselo stát! „Co se děje? Já to nechápu, já … já jsem se snad … zmenšila!“

      Takto začíná velké dobrodružství sedmileté Květušky, která se přehnaně bojí hmyzu. Zakopnutí o kouzelný pařez ji rázem zmenší a přenese ji do hmyzí říše. Zde zažívá spoustu příhod a seznamuje se s řadou živočichů.

      Ve středu 7. listopadu 2018 se uskutečnila beseda se spisovatelkou Jitkou Vítovou, autorkou půvabných knížek z hmyzí říše "O Květušce a tesaříkovi", „Květuška hledá tesaříka“ a „Květuška se vrací“.  Paní spisovatelka představila dětem i své další tři knížky „Výlet myšky Toničky“, „Život u rybníka“ a „Kamarádi z lesa“.

      Děti měly možnost si knížky prohlédnout a poslechnout si krátkou ukázku z prvního dílu knihy "O Květušce a tesaříkovi". Zaujaly je krásné barevné obrázky, které vytvořila paní ilustrátorka Lenka Grimová. Při besedě porovnávaly prvotní černobílé návrhy budoucích ilustrací s jejich konečnou podobou v knize. Děti se dozvěděly, jak probíhá spolupráce mezi spisovatelem, ilustrátorem, vydavatelem a grafikem, kteří všichni spolupracují na vytvoření knihy.

      V závěru besedy děti hledaly v textu knihy odpovědi na otázky a soutěžily. Odměnou jim byly omalovánky hlavních hrdinů knížek.

      Setkání s Jitkou Vítovou se dětem moc líbilo a již se těší, jak si knížku s chutí přečtou. Přejeme jim při četbě mnoho hezkých zážitků.

      Jana Hromasová

     • Dýně 2018

     • V prvním listopadovém týdnu se žáci naší školy připojili k oslavám Halloweenu.

      Soutěže „O NEJKRÁSNĚJŠÍ HALLOWEENSKOU DÝNI“ se v letošním roce zúčastnilo 29 soutěžících z celé školy. Všechny dýně byly velmi zručně vyřezány. Soutěžícím nechyběla kreativita a nápaditost. O vítězi soutěže rozhodli žáci školy v tajném hlasování. Na prvním místě se umístila dýně číslo 16 (Eliška a Jan Hromasovi), na druhém místě skončila dýně číslo 23 (Ondřej Stibor) a třetí místo patří dýni s číslem 15 (Petra Čejková).

      Všem účastníkům letošní halloweenské soutěže děkujeme za jejich nadšení a kreativitu. Vítězům gratulujeme.

     • Návrhy rozpočtů na rok 2019 a návrhy střednědobých výhledů rozpočtů na roky 2020-2021

     • SBÍRKA PRO PSÍ DOMOV V ŘEPNICI

     • OSLAVTE S NÁMI SVĚTOVÝ DEN LASKAVOSTI SBÍRKOU PRO PSÍ DOMOV V ŘEPNICI

      12. - 14. 11. 2018

      V září tohoto roku se žáci druhých tříd přihlásili k účasti na celonárodním projektu „JSEM LASKAVEC“ … https://www.nadacekj.cz/jsemlaskavec/.

      V úterý 13. 11. 2018 oslavíme Světový den laskavosti sbírkou dobrot (konzervy pro psy i kočičky, piškoty, pamlsky), hraček a dalších potřebných věcí pro útulek pro týraná a opuštěná zvířata v Řepnici. Se Psím domovem v Řepnici spolupracujeme již dlouhých 11 let a sám útulek oslavil v loňském roce 25. výročí své existence ... http://www.psidomov.cz/.                                                                      

      Připojte se k nám a oslavme společně Světový den laskavosti sbírkou pro Psí domov v Řepnici. Darované věci, prosím, předejte 12. - 14. 11. (pondělí, úterý, středa) svému třídnímu učiteli.

      Děkujeme :-)

      Jana Hromasová

     • Halloweenský den v 9.B

     • Ve středu 31. 10. 2018 se 9.B proměnila ve strašidelnou třídu. Školou se celý den potulovaly zkrvavené osoby, popálený Freddy Krueger, strašidelní klauni, upíři i monstra s nepřirozeně zbarvenýma očima. Halloweenskou atmosféru doladily ručně vyřezávané dýně, které žáci nosili do školní soutěže. Dokonce i paní učitelka přilétla jako „zlá“ čarodějnice a začala „kouzlit“ dobroty :-O


     • 7.A - návštěva muzea i hraní disckgolfu

     • 100 leté výročí oslavila třída 7. A návštěvou muzea v Teplicích, kde se žáci seznámili s životem obyvatelstva Teplic v letech 1918-1938. Byla zde k vidění spousta historických artefaktů, připomínající tehdejší dobu. Žáci měli za úkol správně zodpovědět otázky, které byly obsaženy v pracovním listě.

      Po prohlídce muzea jsme společně vyrazili na Špitální vrch v Teplicích, kde jsme poměřili dovednosti ve hře zvané Disckgolf.

     • Sběr lesních plodů

     • Každým rokem naše škola organizuje „Soutěž ve sběru lesních plodů“, které se letos zúčastnilo  89   žáků  prvního stupně. Bylo nasbíráno  1 851  kg kaštanů a žaludů.
      Na lesních plodech si pochutnají zvířátka z Telnice a Krásného Lesa.
      Touto cestou bych chtěla pochválit nejen děti, ale i rodiče, kteří svým dětem vydatně pomáhali.

      Velké poděkování patří i členům EKOTÝMU Jirkovi Hrdličkovi a Davidovi Herzinovi za vydatnou pomoc při odběru kaštanů i žaludů. Pomáhali rodičům, třídním učitelům i menším žákům prvního stupně.

     • „…voda, voda, voděnka…“

     • Naše škola vyhlašuje pro příznivce fotografování a malování soutěž:

      „…voda, voda, voděnka…“

      Objevujeme různé podoby vody (déšť, sníh, rosa, led, potok, vodopád…). Uvítáme obrázky z různých ročních období, z dovolené, z procházek přírodou, prostě cokoliv, co se týká vody.

      Vybrané obrázky i fotografie vystavíme v naší malé školní galerii u příležitosti konání tradičních Vánočních trhů, kdy proběhne i vernisáž a volba nejlepších prací, které oceníme a odměníme.

      Výtvarná soutěž

      • svůj obrázek odevzdej učiteli na výtvarnou výchovu. Nezapomeň připsat jméno a třídu.

      Fotografická soutěž

      • fotografie (maximálně 3 ks na jednoho žáka) pošli na adresu fotosoutez@zschlumec.cz. Nezapomeň připsat své jméno a třídu.

      Začátek soutěže:  1. 11. 2018

      Konec soutěže:     3. 12. 2018

      Kategorie:          a) 1. – 3. třída

                                 b) 4. – 6. třída

                                 c) 7. – 9. třída

      Těšíme se na vaše práci i vaši kreativitu!

     • Jak se žilo v letech 1918 - 1938

     • Žáci 7. B v rámci projektového týdne, který se pořádal na naší škole ke stoletému výročí založení Československa, navštívili výstavu „Teplice za 1. republiky“.

     • 5.A se oblečením přenesla do období první republiky

     • Družina - 100 let Československa

     • Školní družina také slaví 100leté výročí vzniku Československé republiky. Děti z družiny vyrobily českou vlajku ze svých obtištěných rukou :o)

     • STOLNÍ TENIS - KATEGORIE III

     • Ve středu 17.10. se žáci a žákyně šestých a sedmých tříd vypravili do Něštěmic na turnaj družstev ve stolním tenise. Vyslali jsme jedno družstvo chlapců a dvě dívek. I když jsme přední místa neobsadili, velká pochvala pro všechny za snahu, bojovnost a týmového ducha je určitě na místě. O páté, šesté a sedmé místo se zasloužili T. Pokorná, V. a N. Bílkovská, S Janků, N. Davenet, M. Sloup, T. Cerman a P. Kačírek.

     • Zlatý oříšek - krajské kolo

     • V úterý 9.10.2018 proběhlo v Domě dětí a mládeže v Ústí nad Labem krajské kolo akce Zlatý oříšek. Anička a Vládík Kuželkovi se zúčastnili a Vládík obdržel Zlatý oříšek s postupem do celostátního kola a Anička obdržela nominaci  možného postupu do celostátního kola.

      Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v celostátním kole

     • Turnaj v malé kopané

     • V prvním říjnovém týdnu se zúčastnili naši žáci z šestého a sedmého ročníku turnaje na FZŠ České Mládeže v malé kopané. Jejich soupeřem byla ZŠ Palachova a pořádající škola FZŠ České Mládeže. O motivaci zde bylo postaráno, poněvadž vítěz turnaje postoupil do další fáze soutěže. První zápas naši svěřenci odehráli se ZŠ Palachova. Zápas byl velice vyrovnaný, avšak nakonec z vítězství se radoval soupeř. K druhému utkání naši reprezentanti nastoupili proti FZŠ České Mládeže. V tomto utkáni si spravili náladu a svého soupeře přestříleli. Turnaj probíhal v duchu fair play, byla vidět úcta k soupeři i pohledná kombinace. I když naši svěřenci nepostoupili, přeci jen bych jim velice rád poděkoval za příkladnou reprezentaci školy. Je nutné zde ještě poukázat na trio Klimeš, Šebek, Habrdle, kteří předvedli skvělé výkony a dělali radost nejen svým spoluhráčům, ale i přihlížejícím divákům a pedagogům.