• Voda, voda, voděnka … výsledková listina

     • fotografická soutěž

      1. místo         V. Holubová   9. A
      2. místo         P. Lisec   5. A
      3. místo         H. Marková   2. A

      výtvarná soutěž

      kategorie A ( 1. – 3. třída)

      1. místo         N. Lüftnerová   2. A
      2. místo         T. Munčinský   A
      3. místo         N. Weisnichtová   2. A

      kategorie B (4. – 6. třída)

      1. místo         E. Berková   4. A
      2. místo         A. Pavlasová   4. A
      3. místo         R. Kindlová   6. A

      kategorie C (7. – 9. třída)

      1. místo         M. Třeštíková   7. A
      2. místo         E. Hromasová   9. A
      3. místo         E. Hromasová   9. A
     • ZÁPIS DO 1. TŘÍD PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

     • se na naší škole uskuteční

      ve  čtvrtek  04. 04. 2019

      od 14.00 do 18.30

      JE URČEN PRO

      dítě narozené od 1. září 2012 do 31. srpna 2013
      děti s odkladem povinné školní docházky z loňského školního  roku

      Zákonný termín pro přihlášení dítěte ke školnímu vzdělávání je dle zákona č. 561/2004 Sb.,
      školský zákon, ve znění pozdějších předpisů, od 1. dubna do 30. dubna 2019.

     • Vladimír Kuželka - vítěz 20. ročníku soutěže Zlatý oříšek

     • Vladimír Kuželka se 1.1.2019 stal jedním z vítězů jubilejního 20. ročníku soutěže Zlatý oříšek a převzal v České televizi prestižní titul za výjimečné úspěchy ve hře na klavír za rok 2018.

                  Vladimír je žákem Základní školy Chlumec - 5.A a Základní umělecké školy Evy Randové a ZUŠ Neštěmice, kde studuje ve 4. ročníku hru na klavír pod vedením p. uč. Renaty Fričové.

           Projekt Zlatý oříšek každoročně oceňuje talentované a úspěšné děti České republiky z nejrůznějších oborů. Cílem projektu je motivovat a podporovat děti k aktivní cílevědomé činnosti, ale také ukazovat veřejnosti, že Česká republika má úspěšné a šikovné děti. Zlatý oříšek každoročně nominuje 21 dětí z celé České republiky a vyhlásí 7 vítězů, kteří kromě prestižního titulu držitele Zlatého oříšku získají originální sošku z dílny brněnského výtvarníka Jaroslava Homoly. V rámci všestranné podpory je součástí ocenění vítězů Zlatého oříšku rovněž finanční odměna určená na podporu jejich další činnosti. Více na www.zlatyorisek.cz 

      Dosavadní úspěchy:

      Vladimír Kuželka má od narození nevyléčitelnou dědičnou metabolickou poruchu fenylketonurii. Jedná se o poměrně vzácné genetické onemocnění, při kterém je nutné dodržovat celoživotně přísnou speciální nízkobílkovinnou dietu a užívat pravidelně léčebné přípravky. Při nedodržování léčebného režimu hrozí nevratné poškození vývoje nervového systému. 
      I přes tento hendicap je Vládík velmi talentovaný mladý klavírista s mnoha úspěchy nejen v České republice, ale i v zahraničí. Na klavír hraje od 5-ti let pod vedením p. uč. Renaty Fričové v ZUŠ Neštěmice.

      V červenci 2018 získal 1. cenu ve hře na klavír na Mezinárodní hudební soutěži v Itálii: Concorso Internazionale di Esecuzione Musicale „Premio citta´di Padova.
      V listopadu 2017 získal 1. cenu v Mezinárodní klavírní soutěži Virtuosi per musica di pianoforte a další 2 zvláštní ceny:

      Zvláštní cenu za vynikající interpretaci skladby J. Haydna – Sonata C dur a

      Zvláštní cenu za vynikající interpretaci 2. kola uvedené soutěže.
      Další úspěchy:

      duben 2017 - 1. místo Ústředním kole celostátní soutěže MŠMT žáků ZUŠ ČR ve hře na klavír,

       
      březen 2017 - 1. místo v Krajském kole celostátní soutěže žáků ZUŠ ČR ve hře na klavír,

       
      únor 2017 - 1. místo v Okresním kole celostátní soutěže žáků ZUŠ ČR ve hře na klavír

       
      leden 2017 - 1. místo ve Školním kole celostátní soutěže žáků ZUŠ ČR ve hře na klavír.

       
      Kromě soutěží se pravidelně věnuje také koncertní činnosti, ať už v rámci koncertů vítězů výše uvedených soutěží, či jiných koncertních vystoupeních. Pravidelně účinkuje v Severočeském divadle opery a baletu Ústí nad Labem, v Císařském sále Muzea města Ústí nad Labem, v hudebním salonku Severočeské vědecké hudební knihovny Ústí nad Labem, na koncertech pořádaných Konzervatoří Teplice, v koncertním sále ZUŠ Vítězslavy Kaprálové v Brně, na školních akademiích v Chlumci, Obřadní síni ÚMO v Neštěmicích nebo v kostele sv. Floriána v Krásném Březně, kde měl možnost si zahrát se členy orchestru Severočeského divadla Ústí nad Labem a Severočeské filharmonie Teplice.
      Vládík je také velmi nadaný šachista, hraje za šachový klub Spartak Ústí nad Labem a účastní se regionálních soutěží. V květnu 2018 obdržel 2. místo na Šachovém festivalu v Ústí nad Labem, na podzim 2017 reprezentoval ZŠ Chlumec v přeboru škol v šachu (1. místo ve školním kole, 3. místo v okresním kole a 4. místo v krajském kole). Také od 3 let zpívá v dětských pěveckých sborech. Do 8-mi let byl členem Dětského pěveckého sboru Koťata Chlumec, od 8-mi let zpívá v Ústeckém dětském sboru Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Kromě toho je výborným žákem Základní školy Chlumec a od 1. třídy má samé jedničky.

     • Mistr republiky

     • Václav Hromas se stal mistrem republiky v plavání – 4x50 m volný způsob. Blahopřejeme :-)

     • Vánoční turnaj v přehazované

     • Vánoční turnaj v přehazované pro 3. – 5. ročníky přilákal 35 soutěžících. V úžasné sportovní atmosféře se utkalo 17 družstev.
       
      1.     Maxim Řádek, Patrik Lisec
      2.     Štěpán Pazdera, Bláha Filip
      3.     Javůrková Valentýna, Zemančíková Kristýna

     • OLYMPIÁDA V NĚMECKÉM JAZYCE

     • Tento týden se na naší škole uskutečnilo školní kolo olympiády v německém jazyce. Žáci 9. třídy popisovali obrázky, vyprávěli na vybrané téma a doplňovali neúplný text. Všichni se snažili a utvořili spoustu smysluplných vět v cizí řeči, přestože se tento jazyk učí teprve druhým rokem. Bohužel vyhrát může jen jeden. Pořadí je následující:

                                                                 1. Liscová Barbora – 19,5 bodů

                                                                 2. Zettlizerová Kristina – 18,5 bodů

                                                                 3. Lukešová Petra – 14,5 bodů

       Všem zúčastněným gratulujeme a první postupuje do okresního kola, druhý je náhradník.

     • Okresní kolo přeboru škol v šachu

     • Dne 3.12.2018 proběhlo Okresní kolo přeboru škol v šachu, kterého se zúčastnila i naše škola. V kategorii pro první stupeň se podařilo získat krásné druhé místo, které je zároveň postupové pro krajské kolo v Litoměřicích. V soutěži jednotlivců je také potřeba vyzdvihnout úžasný výkon Vladimíra Kuželky, který získal čtvrté místo ve velmi silné konkurenci. Gratulujeme!

     • Vánoční trhy v Drážďanech

     • V pondělí 10. 12. se vydala početná skupina žáků 8-9. tříd nadýchat předvánoční atmosféru do Drážďan. Po hodině cesty jsme vystoupili v centru hlavního města Saska. Nejprve jsme zamířili k symbolu tohoto města Frauenkirche a připomněli si trochu historie. Pak už jsme pokračovali na nejstarší trhy celého Německa. Všude se rozléhala vánoční hudba a krásně to vonělo. Ochutnali jsme spoustu specialit, např. ½ metrovou klobásu, svařák z nádherných hrníčků s motivem sněhuláka, nakoupili spoustu suvenýrů a vánočních dárků (což dokládají přiložené fotografie), přičemž jsme samozřejmě vyzkoušeli své znalosti německého jazyka. Výlet se po všech stránkách vydařil a už se těšíme, až si ho za rok zopakujeme.

     • Vánoční volejbalový turnaj

     • Vánoční volejbalový turnaj se uskutečnil v tělocvičně ZŠ Chlumec 10. 12. 2018. Jednalo se o kategorii OPEN. Mohla se tedy přihlásit jakákoli dvojice žáků naší školy.

      Nakonec se sešlo devět družstev.

      Výsledky:

      1. Bílkovská Natálie, Bílkovská Viktorie
      2. Březina Petr, Cerman Tomáš
      3. Randák Martin, Štěrba Michal

     • Ředitelské volno

     • Na dny  3. a 4. 1. 2019 vyhlašujeme z provozně ekonomických důvodů ředitelské volno.
      Škola bude uzavřena, nevaří se.Tělocvična  zůstává v provozu.

     • Florbal

     • Zájmový útvar probíhá každé úterý od 14:30 do 15:30. Je určen pro žáky druhého stupně. Žáci se zde učí florbalové dovednosti, ve kterých se zaměřujeme na herní činnosti jednotlivce a herní kombinace. Do zájmového útvaru je zapsáno 11 žáků.

     • Naši žáci na Obchodní akademii v Pařížské v rámci předmětu Volba povolání

     • Zajímavou akci pro žáky především devátých ročníků uspořádala Obchodní akademie v Pařížské ulici v Ústí nad Labem v rámci svátku svatého Mikuláše.

      Žáci se zúčastnili soutěží English Escape, her v různých jazycích, ekonomického kvízu, fyzikálních pokusů, prohlídky školy a informační schůzky, která se týkala studia a oborů na OA v Pařížské.

      Žákům se akce velice líbila.

     • VÁNOČNÍ SBÍRKA HRAČEK - 10. – 14. 12. 2018

     • Prosím – čisté a nerozbité hračky, knihy, stavebnice, hry noste p. uč. Gajdošové (kab. D)

     • Zvířátka ve školní družině

     • Do ŠD dorazili živí papoušci i s mini opičkami :o)

     • SBÍRKA PRO PSÍ DOMOV V ŘEPNICI 12.–14. 11. 2018

     • V úterý 13. listopadu 2018 jsme společně oslavili Světový den laskavosti sbírkou pro Psí domov v Řepnici. Akce měla obrovský úspěch. Pamlsky, hračky, pelíšky, deky a další potřebné věci pomalu zaplnily celou jednu místnost.

      Děkujeme všem žákům a rodičům, kteří se do sbírky zapojili a před Vánoci dokázali udělat radost opuštěným pejskům a kočičkám.

      V pondělí 26. listopadu naši školu navštívila paní Maskulanisová, která vede útulek pro týraná a opuštěná zvířata v Řepnici …http://www.psidomov.cz/

      S sebou přivedla malou psí slečnu Áju. Děti si mohly fenku pohladit a trochu se s ní i pomazlit. Při besedě paní Maskulanisová dětem kladla na srdce, aby se o své domácí mazlíčky dobře staraly a láskyplně se k nim chovaly. Pochválila všechny děti, které se zvířátkům věnují a mají je rády. Na závěr své návštěvy vyjádřila za všechna opuštěná zvířata v útulku velký dík všem, kteří se do sbírky zapojili.
      Fotoalbum

     • Upravený školní řád

     • Školní řád s platností od 26.11.2018 naleznete zde.

     • Poděkování

     • Děkujeme rodičům Vojty Pánka ze  2.A , kteří věnovali našim žákům spoustu dětských knih. Knihy využijí někteří vyučující při výuce ve svých třídách a některé z knih putovaly do našich knihobudek.

      L. Suchá

     • Divadelní představení v angličtině

     • Ve středu 21.11. navštívily sedmé a deváté třídy hodinové představení v anglickém jazyce Joe and Jack.  Příběh vyprávěl o jednovaječných dvojčatech, kdy jednomu šlo o život a jeho bratr se ho snažil zachránit a zažíval mnoho komických situací. Ale vše se nakonec podařilo. 90 procent textu bylo v angličtině a může nás těšit, že většina žáků rozuměla celému představení.

     • Florbalový turnaj

     • Dne 20. 11. 2018 proběhl florbalový turnaj chlapců šestého a sedmého ročníku na ZŠ Vinařské – Ústí nad Labem. Naši reprezentanti zde poměřili své florbalové dovednosti s žáky ze ZŠ: Vinařské, Vojnovičové a Pod Vodojemem. Všechna utkání byla gólově produktivní, ať již na naší či soupeřově straně. Účastníkům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

     • BESEDA SE SPISOVATELKOU JITKOU VÍTOVOU

     • "Je to tu samý ošklivý brouk,“ naříkala Květuška. Najednou se před ní objevil velký pařez a holčička klopýtla. Celý svět se s ní zatočil. Všechno okolo ní bylo jiné a obyčejná tráva byla vyšší než ona. Něco se muselo stát! „Co se děje? Já to nechápu, já … já jsem se snad … zmenšila!“

      Takto začíná velké dobrodružství sedmileté Květušky, která se přehnaně bojí hmyzu. Zakopnutí o kouzelný pařez ji rázem zmenší a přenese ji do hmyzí říše. Zde zažívá spoustu příhod a seznamuje se s řadou živočichů.

      Ve středu 7. listopadu 2018 se uskutečnila beseda se spisovatelkou Jitkou Vítovou, autorkou půvabných knížek z hmyzí říše "O Květušce a tesaříkovi", „Květuška hledá tesaříka“ a „Květuška se vrací“.  Paní spisovatelka představila dětem i své další tři knížky „Výlet myšky Toničky“, „Život u rybníka“ a „Kamarádi z lesa“.

      Děti měly možnost si knížky prohlédnout a poslechnout si krátkou ukázku z prvního dílu knihy "O Květušce a tesaříkovi". Zaujaly je krásné barevné obrázky, které vytvořila paní ilustrátorka Lenka Grimová. Při besedě porovnávaly prvotní černobílé návrhy budoucích ilustrací s jejich konečnou podobou v knize. Děti se dozvěděly, jak probíhá spolupráce mezi spisovatelem, ilustrátorem, vydavatelem a grafikem, kteří všichni spolupracují na vytvoření knihy.

      V závěru besedy děti hledaly v textu knihy odpovědi na otázky a soutěžily. Odměnou jim byly omalovánky hlavních hrdinů knížek.

      Setkání s Jitkou Vítovou se dětem moc líbilo a již se těší, jak si knížku s chutí přečtou. Přejeme jim při četbě mnoho hezkých zážitků.

      Jana Hromasová