• Olympijský víceboj – 3. místo v soutěži družstev

• Ve středu 27. 4. proběhla na ZŠ Mírová v Ústí nad Labem soutěž v olympijském víceboji.
            A naši sportovci tam nesměli chybět. Naše výprava byla početná, čítala téměř 30 sportovních nadšenců.

Každý absolvoval pět disciplín – trojskok, přeskoky přes švihadlo, driblink, kliky, hod medicinbalem.

A naši žáci se opět neztratili a ze soutěže družstev si přivezli bronzové medaile.

Kamča Valentová (6. třída)               4. místo

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

• Okresní finále v kopané

• V podstatě téměř stejná parta, která před dvěma týdny vybojovala 4. místo v okresním finále ve volejbale chlapců 8. a 9. ročníků, vyrazila na okresní finále ve fotbale.

Tentokrát ve složení: Tomáš Habrle, Kimi Zita, Petr Březina, Tomáš Cerman, Vilém Hedrlín, Martin František Rusňák, Vladimír Kuželka a Michal Štěrba.

Kluci se těšili ještě na lepší umístění, jelikož fotbal patří mezi jejich  největší záliby.

Druhé místo ve skupině dávalo naději na pěkné umístění.

Čtvrtfinálový souboj, i přes velký tlak chlumeckých, skončil 0 : 1 díky jedné standardní situaci soupeře.

Vítězství v posledním zápase určilo našemu družstvu konečnou 5. příčku.

V okrese, kde je 30 základních škol, jistě pěkné umístění, nicméně chlumečtí reprezentanti chtěli víc a měli na víc.

!!!!!     BORCI, VELKÁ GRATULACE     !!!!!

• Ukliďme Česko

• Žáci naší školy se zúčastnili celostátního projektu Ukliďme Česko (Za Chlumec krásnější).

• Zápis dětí do 1. tříd

• Dne 7. 4. 2022 proběhl na ZŠ Muchova v Chlumci zápis do 1. tříd, celkem přišlo s rodiči 72 dětí.

O odklad povinné školní docházky zažádalo 12 zákonných zástupců dítěte. Tzn., že nyní registrujeme  60 dětí přihlášených do 1. ročníku.

28. 4. proběhne na naší škole dodatečný zápis dětí do 1. tříd.

9. 6.  se uskuteční ,,zvláštní“ zápis ukrajinských dětí do 1. tříd.

Žádost o přijetí ke vzdělávání dítěte v přípravné třídě podalo zatím 11 zákonných zástupců. Maximální počet v přípravné třídě je 15 dětí.

Seznam přijatých uchazečů pod přiděleným registračním číslem bude vyvěšen nejpozději do 7. 5. 2022

• Barevný týden

• Poslední tři dny před velikonočními prázdninami celá škola soutěžila o pizzu. Byli jsme rozděleni do 3.kategorií.
            V pondělí bylo naším úkolem obléknout se do modré barvy, v úterý do žluté a ve středu jsme zvolili šedou barvu, protože je středa škaredá. Za oblečení a doplňky  se získávaly body. Nejveselejší bylo úterý, protože celá škola zářila žlutou.
            Vítězem 1.kategorie se stala třída 2.A s celkovým počtem 638 bodů, 2.kategorii vyhrála 5.B s celkovým počtem 441 bodů a ve 3.kategorii byla nejlepší 7.A s celkovým počtem 243 bodů.GRATULUJEME!!!
            Letošní akce byla na zkoušku a máme radost, že jsme si jí všichni užili.Příští rok určitě zopakujeme a těšte se na nové změny:).

• Nejhezčí vajíčko

• Do soutěže se letos přihlásilo 20 výrobků. Z nich žáci hlasováním vybrali ta nejlepší.
            1. místo obsadila Charlotka Kafková z 1.A
            2.místo Petruška Pinolová z 2.B
            3.místo Maria Markalousová z 2.A
            Děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili a blahopřejeme vítězům.

• Volejbal – turnaj žákyň 6.-9.tříd

• V úterý 5. 4. se konal na ZŠ Vinařská v Ústí nad Labem turnaj ve volejbale.

Družstvo děvčat odjíždělo s tím, že v silné konkurenci hráček z volejbalových klubů můžeme jenom překvapit. Holky bojovaly, co jím síly stačily a zisk druhého místa v základní skupině byl velkým překvapením a znamenal postup mezi nejlepších šest družstev.

Medaile sice holky nezískaly, ale vybojované páté místo bylo velkým úspěchem!

Družstvo tvořily: Terka, Nikča, Anča, Valča, Barča, Jaime a Verča

Holky, děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

• Další úspěch v okresním kole olympiády

• Jazyky v Chlumci  letos zažívají  úspěšný rok. Díky šikovným žákyním byla chlumecká základka na stupni vítězů v okresním kole angličtiny, němčiny a nyní i češtiny.  V konkurenci 36 žáků získala Štěpánka Kuklíková krásné 3. místo. V 1. polovině se umístila i Eliška Kváčová.  Radost máme všichni jazykáři, kteří takto nadané žáky učíme. Moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.