• Fotografická a výtvarná soutěž

• Naše škola vyhlašuje pro příznivce fotografování a kreslení soutěž na téma:

Hra světla (aneb co dokáže světlo)

Začátek soutěže:  1. 2. 2023
            Konec soutěže:   13. 3. 2023
            Kategorie:    a)   1. – 3. třída (včetně přípravky)
                                 b)   4. – 6. třída
                                 c)   7. – 9. třída

Snímky (maximálně tři obrázky na jednoho žáka) posílejte na mail: fotosoutez@zschlumec.cz. Nezapomeňte do mailu uvést i jméno a třídu.
            Výtvarné práce, na kterých bude uvedeno jméno a třída autora, odevzdávejte učiteli Vv nebo p. uč. Gajdošové do kabinetu D.
            Obrázky i fotografie budou využity na výzdobu školy a umístěny na webových stránkách školy.

Vernisáž obrázků se uskuteční 23. 3. 2022 v rámci Dne otevřených dveří.

• ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD PRO ŠKOLNÍ ROK 2023/2024

• V ÚTERÝ 4.4.2023 PROBĚHNE ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD PRO ŠKOLNÍ ROK 2023/2024

Je určen pro

• dítě narozené od 1. září 2016 do 31. srpna 2017
            • děti s odkladem povinné školní docházky z loňského školního  roku

Bližší informace upřesníme v březnu.

• ŠKOLNÍ KOLA OLYMPIÁD V CIZÍCH JAZYCÍCH

• V uplynulém týdnu proběhla školní kola olympiád v anglickém a německém jazyce. Celkem se zúčastnilo 59 žáků, kteří popisovali obrázky, snažili se porozumět poslechu a vyprávěli na zadané téma. Výsledky byly velmi těsné a každý předvedl to nejlepší, co umí. Bohužel postoupit do okresního kola může pouze vítěz. A takto to dopadlo v jednotlivých kategoriích:

NĚMECKÝ JAZYK: 1. Ortová V. (9B), 2. Jiroušková M. (9A), 3. Herzinová A. (9A)

ANGLICKÝ JAZYK – KATEGORIE I: 1. Hrochová K. (6B), 2. Steiner Š. (7A), Renner A. (7B)

ANGLICKÝ JAZYK – KATEGORIE II: 1. Toušková K. (8B), 2. Šípek M. (8A), 3. Jiroušková M. (9A)

Všem gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v okresním kole.

• Hrajeme divadlo pro mladší spolužáky

• Po mnoha týdnech příprav jsme konečně se členy PVP Komunikační výchova obešli všechny první třídy i přípravku s naší pohádkou Jak šlo vejce na vandr. Naši nejmladší spolužáci byli z pohádky nadšeni a já moc děkuji všem členům semináře za snahu a výdrž při nácviku divadla. J

Anna H. Šalanská

• 4.B v terénu

• Zapojili jsme se do celorepublikové akce - Ptačí hodinka a vydali se do okolí školy sčítat ptáky. Nejprve jsme si ve třídě vyzkoušeli, jak dobře jednotlivé druhy poznáme (kvízem na stránkách Ornitologické společnosti), připravili jsme si dalekohledy a počítání mohlo začít. Překvapilo nás, kolik jich v okolí školy žije. Neodradilo nás ani počasí a užili jsme si to.