• Zahradní jezírko

• Pochvala

Hurá – zahradní jezírko je hotové

V rámci pracovních činností žáci 2. stupně začali kopat na školním pozemku zahradní jezírko. Motyka, rýč, krumpáč, lopata – hlavní pomocníci…

Od rozdělané práce nás zastavila nepříznivá epidemiologická situace v naší republice.

Dokončení práce se chopili kluci z 8.A – Jirka Hrdlička a David Herzina. Bylo co dělat – osadit jezírko, zasypat, napustit vodu, navozit a umístit kameny.

S výběrem a dovozem kamenů nám ochotně pomohl pan Hrdlička, tatínek Jirky, kterému tímto moc děkujeme za spolupráci.

Jirka donesl i skalničky k osázení prostoru okolo jezírka.

Vodní plocha tak poslouží živočichům jako pítko nebo místo k rozmnožování.

Jirkovi a Davidovi patří velký dík za veškerou snahu, práci a odhodlání jezírko dokončit.

Chválím, chválím, chválíme!

• Červen 2021 - Volby do Školské rady

• Funkční období členů školské rady zřízené při ZŠ podle §167 školského zákona končí do 3 měsíců ode dne skončení nouzového stavu, v současné době tedy k 11. 7. 2021

Volby nových členů ŠR se uskuteční koncem června 2021.

Funkční období členů ŠR je tříleté.

Počet členů ŠR je celkem 9.

Tři členy z řad pedagogů volí pedagogičtí pracovníci.

Tři členy z řad občanů města Chlumec jmenuje zřizovatel.

Tři členy z řad rodičů volí zákonní zástupci žáků.

Volby proběhnou hlasovacími lístky, které budou rodičům předány po jejich dětech. Jen jeden z rodičů zakroužkuje pouze za jedno z dětí ze školy tři jména navrhovaných kandidátů z řad zákonných zástupců žáků
            (1 rodina vhazuje do volební schránky 1 hlasovací lístek).

Kandidáti na členství ve ŠR – zástupci rodičovské veřejnosti

1. Pan  Habrdle Tomáš
            2. Pan  Klimeš Vítězslav
            3. Paní Pavlasová Zuzana
            4. Pan  Racin Petr
            5. Pan  Stibor Jaroslav
            6. Pan  Šťastný Jan

Na obdrženém hlasovacím lístku zakroužkujete tři budoucí členy ŠR, kteří vás budou v průběhu tříletého volebního období při jednání zastupovat. Lístek vhodíte poslední týden v červnu do připravené schránky, která bude umístěna u hlavního vchodu do ZŠ. Datum voleb bude upřesněn a další potřebné informace obdržíte ve 2. polovině měsíce června.